НТУУ «КПІ» став одноосібним лідером Національного академічного рейтингу 2016 року. З суттєвим відривом від інших ВНЗ України НТУУ «КПІ» вийшов уперед за критерієм «Інноваційна діяльність університетів».

Критерій «Інноваційна діяльність університетів» Оргкомітет Національного академічного рейтингу «ТОП-200 України» за підтримки міжнародної наглядової експертної ради рейтингу запровадив, врахувавши рекомендації останнього Лісабонського форуму Міжнародної Експертної Групи по Ранжуванню (IREG), і гостру потребу України у забезпеченні високотехнологічного та інноваційного розвитку своєї економіки. Цей критерій кількісно вимірювався обсягом інвестицій, зроблених приватним, високотехнологічним бізнесом в стартапи університетів. При цьому в якості стартапів розглядалися не лише новітні технічні розробки, а й проекти в різних галузях людської діяльності (біологічній, медичній, аграрній, гуманітарній та інших), які грунтувалися на новітніх ідеях і були запитані на споживацькому ринку.

Протягом останнього року в інноваційній екосистемі НТУУ «КПІ» «Sikorsky Challenge» було створено понад 40 стартапів, 29 з них отримали інвестиції від приватних венчурних фондів і високотехнологічних компаній загальним обсягом 573 млн. грн. За такою моделлю НТУУ «КПІ» створив і вивів в космос перший український наносупутник “PolyTan 1” і зараз готує до запуску на орбіту наступні космічні системи, вивів на ринки серію безпілотних літальних апаратів “Spectator” для армії і цивільних галузей промисловості України, впровадив промислові технології очищення води, найсучасніші системи в галузі зеленої енергетики, біомедичної інженерії, авіації та в інших сферах людської діяльності.

Методологія рейтингу «ТОП-200 України» з урахуванням складової «Інноваційна діяльність університетів» викладена на сайті центру «ЄвроОсвіта» (http://www.euroosvita.net/index.php/?category=28&id=1095).

На основі використання цієї методології, даних університетів та експертних оцінок командою «ТОП-200 України» було виведено рейтинг двохсот кращих університетів України в 2015/2016 році.

Друге місце у рейтингу посів Київський національний університет імені Тараса Шевченка. Третє і четверте місця у харківських ВНЗ – відповідно Національного університету ім. В.Н. Каразіна та Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут». На п’яте місце вийшов Національний університет «Львівська політехніка».

За матеріалами Освітнього порталу http://osvita.ua/

Дата події