Життя Євгенії Станіславівни Сулеми, заступника декана ФПМ, кандидата технічних наук, доцента кафедри програмного забезпечення комп'ютерних систем, пов'язане з КПІ в прямому сенсі з дитинства, коли мама гуляла з нею маленькою в парку КПІ та мріяла, що її доня виросте і буде тут навчатися. Дівчинка виросла, закінчила школу і… на сімейній раді було вирішено, що треба йти шляхом батьків та вступати до Київського інженерно-будівельного інституту (КІБІ), щоб, які і вони, стати інженером-будівельником. Євгенія подала документи до обраного вишу та стала готуватись до вступних іспитів. Але спокою не давала думка, що щось відбувається неправильно. І ось, у передостанній день прийому документів майбутній заступник декана ФПМ з великими труднощами забирає документи з приймальної комісії КІБІ (документи срібної медалістки віддали неохоче), щоб віднести їх до відбіркової комісії ФІОТу, де на той момент був шалений конкурс (біля входу до приймальної комісії висіла велика таблиця з інформацією по кожному факультету про кількість поданих заяв). Женя успішно склала вступні іспити та стала студенткою тепер уже рідного КПІ.

Непомітно пролетіли п'ять з половиною років, у руках – диплом з відзнакою, і знову вибір: комерційна фірма із зарплатнею в іноземній валюті, робота у США (вибір багатьох друзів на початку непростих 90-х) або аспірантура в КПІ. Хоча, власне, цього разу рішення далось досить просто – звичайно, КПІ!

А далі аспірантура, захист дисертації, викладацька, а згодом й адміністративна робота. Починаючи з 2005 р. Євгенія Станіславівна є заступником декана ФПМ з навчально-методичної роботи та міжнародного співробітництва. Серед здобутків на методичній ниві – видання посібника з дипломного проектування за напрямами підготовки "Прикладна математика", "Комп'ютерна інженерія" та "Програмна інженерія" для освітньо-кваліфікаційних рівнів "бакалавр", "спеціаліст" та "магістр". За міжнародним напрямом слід окремо відзначити організацію щорічного міжнародного семінару-тренінгу з прикладних задач комп'ютерної та програмної інженерії ACSE (Applications of Computer and Software Engineering) для студентів та аспірантів комп'ютерних спеціальностей. Історія цього заходу розпочалася в 2005 р. з невеличкого семінару, організованого Євгенією Станіславівною для 19 студентів кафедри спеціалізованих комп'ютерних систем ФПМ. Згодом енергія та наполегливість його організатора перетворили семінар-тренінг спочатку на загальнофакультетський, а згодом і на загальноуніверситетський захід. У 2012 р. вже восьмий семінар-тренінг ACSE зібрав близько 250 студентів, аспірантів та викладачів з 14 факультетів та інститутів НТУУ "КПІ", а також з Національного авіаційного університету та Відкритого міжнародного університету розвитку людини "Україна".

Не припиняє Євгенія Станіславівна й наукової роботи: разом з аспірантами працює в галузі цифрової обробки сигналів та зображень, а зі студентами займається розробкою Віртуальної мультимедійної лабораторії.

Ну, а після роботи, повертаючись через парк КПІ, інколи згадує історію свого вступу до інституту та те, як її доня ще років у 10 твердо сказала: "Я хочу вчитись тільки у КПІ". Тепер вона навчається вже на другому курсі нашого університету…

За інф. ФПМ