Літо в "Політехніку"

Мальовничий куточок у сосновому лісі, з озером, упорядкованою територією та пляжем, з гідними умовами проживання – так сьогодні можна охарактеризувати базу відпочинку "Політехнік". І хоча приймати відпочивальників та обслуговувати колективні заходи вона може увесь рік, гамірлива студентська братія володарює тут з квітня по жовтень.

Відкривають сезон традиційні спортивно-інтелектуальні ігри "Лабіринт", які за кілька років із загальноуніверситетських змагань перетворилися на всеукраїнські. Цієї весни завзяттям і вправністю мірялися уже понад півтисячі учасників. Улітку – тут роздолля для спортсменів, родин із дітьми, рибалок та відпочивальників вихідного дня, котрі зупиняються в наметах і літніх будиночках, біля яких створена відповідна інфраструктура. Студенти залюбки влаштовують на березі водосховища Дні факультетів та інші колективні заходи.

Завдяки постійній увазі адміністрації університету, у співпраці з адміністрацією та студрадою студмістечка відбуваються зміни на краще. Цього літа своїми силами спорудили дитячу гірку на пляжі, почали облаштування зони відпочинку на березі озера та створення баскетбольного майданчика й тенісних кортів. Адже серед розмаїття пропозицій для активного дозвілля відпочивальники надають перевагу кількості та якості послуг.

Керівництво бази постійно у творчому пошуку: вдалося залучити чимало прихильників активного відпочинку, які в міру своїх можливостей сприяють розбудові бази; підтримуються контакти з керівниками факультетів, які забезпечують виїзд студентських бригад для облаштування території; ведеться грамотний і результативний маркетинговий пошук. Приміром, на початку серпня на території бази відбувся міжнародний фестиваль з розвитку особистості: кілька сотень приїжджих з дітьми і без, облаштування наметового містечка та забезпечення його функціонування, вирішення інших побутових проблем – з усім цим успішно впорався колектив "Політехніка". Ініціативні, сумлінні та працьовиті, вони по-справжньому вболівають за справу, якою займаються не один рік, щоб забезпечити нам приємний відпочинок. Звичайно, у складному механізмі взаємовідносин з державними органами не обходиться без ложки дьогтю. Іноді затримки платежів, які проходять через Держказначейство, приводять до неприємних ситуацій, які дирекції бази доводиться віртуозно розв'язувати, проявляючи витримку та кмітливість.

Заслуговує на добрі слова ініціатива ФЕЛ на чолі із заступником декана Д.І.Клєтченковим: було б для всіх корисно, щоб студенти брали участь в облаштуванні бази своїми руками. На ФЕЛ залюбки збираються бригади для роботи в "Політехніку". Найголовніше, переконаний Дмитро Іванович, молоді люди вчаться віддавати, нічого не очікуючи взамін. Силами студентів упорядковано доріжки, прибрано повалені дерева, з підручних матеріалів споруджено альтанку тощо. Вони навчилися працювати в колективі, користуватися будівельними інструментами, дружити, створюють здорові відносини з реальними цілями. Активісти пишаються результатами своєї праці, адже створене ними послужить прийдешнім поколінням.