Івану Сергійовичу Рябенку – 80!

На початку червня відсвяткував свій поважний ювілей к.т.н. Іван Сергійович Рябенко – доцент кафедри електромеханічного обладнання енергоємних виробництв ІЕЕ.

Народився Іван Сергійович 4 червня 1936 р. в с. Гурвенці на Чернігівщині. У 1959 р. закінчив гірничий факультет КПІ за спеціальністю "Гірнича електромеханіка". З 1960 р. працював асистентом кафедри гірничої електромеханіки, у 1964 р. вступив до аспірантури кафедри електрифікації та автоматизації гірничих робіт, з 1967 р. – асистент, а з 1969 р. – доцент цієї кафедри. У 1969 р. захистив кандидатську дисертацію, у 1971 р. затверджений у науковому званні доцента кафедри електрифікації гірничих робіт.

Будучи у 1970–1980 рр. доцентом кафедри електропостачання, брав активну участь у науковому та навчальному співробітництві з Вроцлавською політехнікою та Лейпцизькою вищою технічною школою. Багато років був заступником завідувача кафедри. Близько 10 років виконував обов'язки вченого секретаря гірничої секції Науково-технічної ради Мінвузу УРСР.

У 1975–1978 рр. І.С.Рябенко перебував у службовому відрядженні в Алжирі, працював викладачем Аннабінського університету, виконував там значну роботу з методичного та організаційного забезпечення першого випуску гірничих інженерів-електромеханіків.

З 1988 р. він заступник декана гірничого факультету з навчально-методичної роботи, з 1998 р. – заступник директора Інституту енергозбереження та енергоменеджменту. Проводить значну роботу з організації навчального процесу, впровадження нових технологій навчання, відкриття нових спеціальностей та спеціалізацій. Брав участь у створенні Київського комплексу гірничої освіти.

І.С.Рябенко опублікував понад 90 наукових та методичних праць із удосконалення електрообладнання та систем електропостачання гірничих підприємств, енергозбереження в гірничій промисловості. Нагороджений Грамотою Мінвузу СРСР, двома медалями, знаком "Шахтарська слава".

І.С.Рябенко є одним із провідних викладачів кафедри електромеханічного обладнання енергоємних виробництв, читає дисципліни: "Електрообладнання та електропостачання машин і установок енергоємних виробництв", "Електрообладнання та електропостачання підприємств підземного будівництва та метрополітенів", "Системи електропостачання геотехнічних підприємств, релейний захист та автоматика". Завжди займає активну громадянську позицію, має теплі дружні стосунки з колегами та співробітниками, його щиро поважають і цінують студенти.

Щиро вітаємо ювіляра та зичимо здоров'я, довголіття і творчого натхнення!

Колектив ІЕЕ