Олімпіада з програмування ”KPI-open” 2006

Перша відкрита міжнародна студентська олімпіада з програмування “KPI-open” зібрала з 3 по 8 липня цього року в нашому університеті студентів 1-3 курсів вищих технічних навчальних закладів України та близького зарубіжжя. З’їхалися 36 команд: з Білорусі (Білоруський державний університет, Білоруський державний університет інформатики та радіоелектроніки), Польщі (Інститут комп’ютерних наук Технічного університету м. Лодзі), Росії (Ставропольський державний університет) та України (Київ, Мелітополь, Одеса, Запоріжжя, Севастополь, Вінниця, Харків, Львів, Чернігів).

Як повідомив проректор з науково-педагогічної (навчально-виховної) роботи Г.Б.Варламов, організація заходу вимагала певних зусиль, оскільки довелося координувати роботу багатьох підрозділів НТУУ “КПІ”. Базовим факультетом виступив ФІОТ, його співробітники склали конкурсні задачі для учасників олімпіади, а також створили електронну систему оцінювання виконаних завдань. По університету було видано відповідний наказ, департаментом навчально-виховної роботи розроблено Положення про олімпіаду, залучено спонсорів, підготовлено призи і сувеніри. Відібрали конкурсні задачі, до речі, їх оцінювання відбувалося без участі людини, система сама реєструвала розв’язок і визначала рейтинг.

Змагання проходили в два тури: перший складався з 8 задач, сумарно оцінених у 1000 балів; другий – теж з 8 задач, розв’язавши які можна було набрати 3100 балів. Результат оцінювали за сумою двох турів. За підтримки компанії Wnet для всіх бажаючих було організовано он-лайн трансляцію в Інтернеті з аудиторій та доступ до поточних результатів учасників.

Спонсори – Gigabyte technology, “Квазар-мікро”, “АТІ” та інші – надали для нагородження переможців та учасників сучасні комплектуючі до комп’ютерів, запрошення на безплатне навчання в компаніях Novell, Cisco, Microsoft, “Квазар-мікро” та ін.

Приємно, що НТУУ “КПІ” представляло 7 команд, адже в КПІ гарно навчають та надають студентам можливість набувати досвіду змагань у всеукраїнських та міжнародних турнірах.

У підсумку призові місця розподілилися наступним чином: І місце (3755 балів) – НТУУ “КПІ”, ІІ місце (3481 бал) – Львівський національний університет ім. І.Франка та Ставропольський державний університет (3329 балів), ІІІ місце (3100 балів) – КНУ ім. Шевченка. Славу нашому університету принесли студенти ФТІ Володимир Ткачук, Володимир Качуровський, Дмитро Кордубан. Щиро вітаємо переможців, зичимо їм усіляких гараздів та майбутніх перемог.

На закритті олімпіади її учасників вітали ректор університету академік М.З.Згуровський, представники Міносвіти і науки та спонсори. Вони висловили впевненість, що дух змагальності й пізнання нового, що панував на олімпіаді, сприятиме подальшому творчому зростанню молодих програмістів і стане однією із сходинок на шляху до оволодіння професійною майстерністю.

До заходу виявили увагу вітчизняні ЗМІ, уже вийшло понад два десятки публікацій.

“Велике спасибі всім, хто допомагав організувати і провести олімпіаду “KPI-open”, – сказав на закінчення розмови з кореспондентом “КП” Г.Б.Варламов. Він також повідомив: “Передбачається, що цей захід стане щорічним і здобуде прихильників не лише в Україні”.

Sep 28, 2006 || Автор: Н.Вдовенко