Клуб любителей фантастики "Портал"

У червні цього року виповнюється тринадцять років клубу любителів фантастики (КЛФ) "Портал", який функціонує на базі Науково-технічної бібліотеки нашого університету. За цей час відбулось безліч обговорень книжок та фільмів, жвавих дискусій на різні фантастичні теми, зустрічей з письменниками та іншими цікавими людьми. Але одним з основних завдань клубу, на думку його засновників, серед яких був відомий письменник- фантаст Сергій Дяченко та редакція літературного журналу фантастики "Реальність фантастики", було відродження в Україні конвентного руху (конвентами називаються з'їзди письменників, фенів та всіх інших любителів фантастики). І клуб виконував це завдання. За активною участю членів "Порталу" було організовано та проведено близько двох десятків конвентів, серед яких два загальноєвропейські Єврокони. До речі, частина заходів другого київського Єврокону, що відбувся у 2013 році, проходила в нашій бібліотеці, і бібліотека, як і весь університет, справила на гостей дуже хороше враження.

Але останнім часом конвентів в Україні стало проводитись значно менше. За останній рік – лише два (у травні загальний поп-культурний КомікКон та восени літературний Літерра). Між тим у сусідній Польщі щороку відбувається близько півсотні конвентів. Найбільший з них – Фестиваль фантастики Пиркон (Pyrkon) – кожної весни проходить у Познані.

Фестиваль відбувається на території Міжнародного Познаньського ярмарку і є, фактично, загальноміським заходом, про який знають усі жителі незалежно від ставлення до фантастики. Багато фенів приїжджають на Пиркон зі спальниками і ночують прямо на території виставки у спеціально відведеному велетенському павільйоні. Проте багато спати їм не доводиться, бо під час фестивалю паралельно проводяться двадцять чотири потоки різноманітних заходів, причому кілька потоків – цілодобово. Важко придумати бодай що-небудь, якимось чином пов'язане з фантастикою, чого не можна було б знайти у програмі. Літературні зустрічі, наукові лекції, фільми, конкурси, майстер-класи, косплей, аніме, найрізноманітніші ігри (комп'ютерні, карткові і т.ін.), лицарські турніри, окремі зони для фенів "Зоряних воєн", "Доктора Хто", постапокаліпсису тощо. Справжня країна чудес, бо де ж іще можна побачити, як вулицями великого сучасного міста блукають хобіти, ельфи, покемони, прибульці та ще багато хто, кому навіть не зразу добереш назву. І, що найважливіше, оточуючі сприймають це як нормальну складову міського життя. Це варто побачити.

А після того як відчуєш атмосферу тридобового неперервного свята, виникає природна думка – спробувати повторити або навіть перевершити це у себе. Тим більше, передумови для цього є: практично всі конвенти у Польщі проводяться на базі університетів, а наш університет – один з найбільших в Україні. Тож перспектива проведення КПІкону не така вже й фантастична. Звісно, за умови сильного КЛФ. Тож ми запрошуємо всіх студентів, яким до душі подібні перспективи, приходити до нашого клубу. Контакти: група КЛФ "Портал" на Фейсбуку https://www.facebook.com/groups/671524826206164/; співтовариство КЛФ "Портал" у живому журналі klf-portal.livejournal.com/profile; тема Київський КЛФ "Портал" на Фантлабі fantlab.ru/forum/forum13page1/topic9695page1. Крім того, можна просто прийти на засідання клубу, які проводяться кожної останньої суботи місяця в залі № 12 Науково-технічної бібліотеки (якщо не оголошено інакше). До зустрічі!

Сергій Пальцун