Рейтинг вузів "Компас-2011" складався в рамках програми "Сучасна освіта", яка реалізується за підтримки провідних експертів Національної академії педагогічних наук України та Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України.

Методологія рейтингу "Компас-2011" враховувала ступінь відповідності послуг у сфері освіти вимогам ринку праці і загальну оцінку ВНЗ роботодавцями, випускниками українських вузів 2005-2010 рр. і представниками підприємств, на яких працюють спеціалісти визначених напрямів.

За результатами рейтингу вишів цього року, до п'ятірки найсильніших увійшли 7 вищих навчальних закладів. П'ять з них розташовані в Києві, по одному - в Донецьку і Львові.

Перше місце в рейтингу отримав Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут" (КПІ), друге - Київський національний університет імені Т. Шевченка (КНУ). Третє місце рейтингу – за Київським національним економічним університетом імені Вадима Гетьмана (КНЕУ).На четвертому місці - Національний університет "Києво-Могилянська академія" (НаУКМА) та Київський національний університет будівництва і архітектури (КНУБА). П'ятий рядок рейтингу розділили Національний університет «Львівська політехніка" (НУ ЛП) і Донецький національний технічний університет (ДонНТУ).

Усього в ході дослідження, яке проводилося в січні-березні 2011 року, було опитано 1308 роботодавців і 1182 випускника українських вишів. Учасниками рейтингу ВНЗ "Компас-2011" стали 234 українських ВНЗ ІІІ-ІV рівня акредитації, що готують бакалаврів, спеціалістів і магістрів за п'ятьма напрямами, найбільш затребуваними реальним сектором економіки.

За матеріалами Освіта.UA (http://osvita.ua/vnz/)