29 листопада 2010 року виповнилося би 80 років видатному вченому, науковому діячу, професору Михайлу В’ячеславовичу Білоусу.

Михайло В’ячеславович народився 29 листопада 1930 р. в м.Сімферополі, де його батько був лікарем. У 1954 р., після закінчення з відзнакою КПІ за спеціальністю “Фізика металів” М.В.Білоуса було залишено працювати асистентом щойно створеної кафедри термічної обробки і фізики металів, яку очолював академік В.Н. Гриднєв. Усе його подальше життя упродовж майже 60 років було тісно пов’язане із Київською політехнікою.

Саме тут відбулися становлення та непересічна діяльність надзвичайно талановитого викладача-науковця, тонкого експериментатора й аналітика, організатора науки і навчання, всіма улюбленої та шановної людини високого інтелекту, освіченості, інтелігентності.

Широке коло наукових інтересів у галузі фізичного металознавства, блискуча викладацька робота, насичена громадська й організаційна діяльність, працелюбність впливали на формування багатогранної особистості Михайла В’ячеславовича.

Захист кандидатської, а згодом, у 1972 р., докторської дисертацій, стажування в Іллінойському університеті (США), присудження звання Соросівського професора (1996 р.), високофахова робота у вчених радах Інституту металофізики НАН України та нашого університету, більше 30 років (з 1973 р.) завідування кафедрою загальної фізики і фізики твердого тіла – деякі віхи життя та діяльності М.В.Білоуса.

Професор М.В.Білоус – знаний фахівець у галузі теорії та практики фазових перетворень у сталях, фізиці тонких плівок, автор двох десятків монографій і підручників з фізики та фізики металів, які стали незамінними посібниками для цілої плеяди студентів, викладачів, аспірантів, наукових співробітників. 

Професор М.В.Білоус – улюблений викладач багатьох поколінь студентів Київської політехніки, який умів не тільки майстерно зацікавити своїх слухачів, але й спонукати їх замислюватися над природою складних фізичних процесів, навчав вирішувати різноманітні наукові проблеми. Він підготував понад 20 кандидатів та два доктори технічних наук.

Непоправна втрата глибоко засмутила всіх, хто знав, шанував і любив Михайла В’ячеславовича – його учнів, колег по роботі та навчанню в КПІ.

У день його народження – 29 листопада 2010 року – починаючи з 17 години у викладацькому залі центру студентського харчування, за підтримки адміністрації університету, фізико-математичного та інженерно-фізичного факультетів та кафедри загальної фізики та фізики твердого тіла, відбудеться вечір пам’яті Михайла В’ячеславовича Білоуса.

Бажаючим взяти участь у цьому вечері звертатися на кафедру фізики твердого тіла до Кузя Олександра Павловича.

О.П.Кузь