Семінар з комп'ютерної та програмної інженерії ACSE'13 на ФПМ

Дев'ять років тому на факультеті прикладної математики вперше пройшов семінар-тренінг з прикладних задач комп'ютерної та програмної інженерії ACSE (Applications of Computer and Software Engineering). Семінар став традиційним і цього року був проведений з 17 по 20 вересня. Факультет прикладної математики започаткував цей захід для студентів, аспірантів та викладачів не лише нашого, але й інших уні­верситетів. Зокрема, цього року участь в ACSE'13 окрім студентів КПІ, взяли студенти Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, Національного авіаційного університету, Києво-Могилянської академії, Донецького національного технічного університету та Хмельницького національного університету. Цьогорічний захід відбувся за підтримки Асоціації "ІТ України".

Робота семінару-тренінгу розпочалася з церемонії відкриття. Учасників привітали декан ФПМ проф. І.А. Дичка, заступник проректора з міжнародних зв'язків проф. С.М. Шукаєв, директор освітніх програм компанії EPAM Systems Олена Сирота, керівник програми підготовки молодих фахівців компанії Luxoft Дмитро Рябоконь та віце-президент компанії Miratech  Дмитро Філіпов.

Після урочистої частини розпочався семінар під назвою "Програмне забезпечення з підвищеними вимогами до надійності", який проводив професор Крістіан Мадріч з Університету прикладних наук Карінтії (Австрія). Професор Мадріч є почесним гостем ACSE'13, адже саме з його семінару на тему "Розроблення систем реального часу" у 2004 році розпочалась історія ACSE.

Цього року тематика семінарів була присвячена новим технологіям web-програмування, розробленню мобільного програмного забезпечення на платформі Android, створенню математичного та програмного забезпечення для фінансового ринку, а також автоматизованому тестуванню та надійності програмного забезпечення. Протягом чотирьох днів на семінарі виступили 12 фахівців з п'яти організацій, у тому числі з компаній Epam Systems, Luxoft та Miratech. У рамках культурної програми для гостей нашого університету була проведена екскурсія до Державного політехнічного музею при НТУУ "КПІ".

Під час урочистої церемонії закриття ACSE'13 організатор семінару-тренінгу, заступник декана ФПМ Є.С. Сулема підбила підсумки цьогорічного заходу: у семінарі-тренінгу взяв участь 421 учасник з 6 університетів, а НТУУ "КПІ" був представлений студентами 16 факультетів та інститутів. Найактивнішими виявились студенти 2-го та 3-го курсів – вони становили приблизно третину  від усіх учасників. Після цього найбільш активним учасникам були вручені сертифікати Університету прикладних наук Карінтії й ІТ-компаній. Насамкінець учасники обговорили тематику та формат наступного, 10-го семінару-тренінгу, а студенти-учасники, до того ж, поспілкувалися  з представниками усіх трьох ІТ-компаній.

Отже, бажаємо всім учасникам ACSE'13 успішно застосовувати отримані на семінарах знання та запрошуємо всіх бажаючих на наступний, ювілейний семінар-тренінг ACSE'14, проведення якого заплановано на вересень-жовтень 2014 року. Докладна інформація на сайті http://acse.fpm.kpi.ua.

Тетяна Грибок, студентка 6-го курсу ФПМ

[17-20.09.13] IX Міжнародний семінар-тренінг ACSE’2013

Запрошуємо на IX Міжнародний семінар-тренінг з прикладних задач комп’ютерної та програмної інженерії ACSE’2013, який відбудеться 17-20 вересня 2013 року у залі № 12 НТБ НТУУ «КПІ».

Семінари-тренінги ACSE (Applications of Computer and Software Engineering) щорічно проводяться факультетом прикладної математики (http://www.fpm.kpi.ua) для студентів та аспірантів НТУУ "КПІ". Детальна інформація про семінари-тренінги знаходиться на сайті ACSE http://acse.fpm.kpi.ua/

Для участі у роботі семінару-тренінгу ACSE’2013 потрібно зареєструватись (http://acse.fpm.kpi.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=38&I...).