Добра і щастя стає більше [виставка живописних полотен і акварелей Софії Книш]

Наприкінці жовтня у Картинній галереї нашого університету відкрилася виставка живописних полотен і акварелей Софії Миколаївни Книш. Софія Миколаївна – педагог з понад 30-річним стажем. Останнім часом займається дуже складною справою – опікується бездомними дітьми зі складною долею, проводить семінари з педагогами, які займаються з такими дітьми, викладає християнську етику. Вона написала низку книг про те, як працювати і спілкуватися з дітьми – «Обретение друга», «Наслаждение общением. 10 уроков общения с ребенком», «Тебя называли отверженным...», «Энциклопедия этикета» та інші.

Софія Книш – росіянка, виросла на берегах Волги. Життєві шляхи привели її у зрілому віці на береги Дніпра, де під впливом чарівних київських краєвидів у неї з часом пробудився талант до живопису. У 2004 році вона почала малювати – акварелі, роботи маслом. І так вдало, що через рік провела персональну виставку – у Будинку культури ВО «Хімволокно». Виставка мала успіх, і Софія Книш стала проводити по декілька виставок на рік. Отримала визнання, стала отримувати нагороди.

Виступаючи на відкритті, художниця розповідала, що відчуває насолоду, малюючи картини, і що такі добрі почуття переходять на картини, а потім – до тих, хто їх бачить. І дійсно, усі, хто був на відкритті виставки, відмічали, що картини створюють атмосферу чарівності, людяності, доброти, випромінюють радість. Виставка недарма називається «Щастя». Нещодавно ця виставка з успіхом пройшла у Парламентській бібліотеці.

Намагаючись поділитися прекрасним з усіма, Софія Книш розмістила свої картини в Інтернеті за адресою: http://www.foto.mail.ru/list/s_knysh. Їх побачили вже десятки тисяч глядачів з різних куточків земної кулі. Вони надсилають художниці вдячні листи, з теплотою відгукуючись добротою на доброту. І добра, і тепла, і щастя у світі стає трошки більше.

М.Петренко