Міжнародні контакти студентських організацій КПІ

«Добре налагоджений контакт – запорука гарного зв'язку!» – з таким політехнічно-позитивним настроєм українська делегація 15 листопада 2008 року прибула до Варшавської політехніки. Там було підписано договір про співпрацю між студентськими профспілками й органами студентського самоврядування Київської, Варшавської та Санкт-Петербурзької політехнік. Ця угода надає можливість студентам вузів-побратимів обмінюватися досвідом громадської роботи, делегаціями студентів, організовувати спільні наукові, спортивно-культурні, а також оздоровчо-розважальні заходи. Наші студенти матимуть можливість брати участь у наукових конференціях та форумах, відпочивати на базах вишів-побратимів та ін.

Українську сторону представляли три організації: профком студентів НТУУ «КПІ» на чолі з його головою Володимиром Мироновим, Студентська рада університету на чолі з головою Олександром Рощіним та студентська рада студмістечка, що була представлена заступником голови Андрієм Гаврушкевичем; з польської сторони – голова міжнародної комісії студентського самоврядування Варшавського технічного університету Пшемислав Корнатовський; з російської – голова профкому студентів Санк-Петербурзького державного політехнічного університету Костянтин Савічев.

До цієї події всі три політехніки йшли довгих 6 місяців. Що ж далі? А далі наповнення цих угод залежить від активності профспілкових бюро студентів факультетів/інститутів та органів студентського самоврядування. Таким чином, це вже п'ята угода з міжнародного співробітництва, яку профспілковий комітет студентів університету уклав цього року.

Але все по порядку. У день приїзду до ВТУ студенти та співробітники вишу святкували День студента Варшавської політехніки, а саме 90-річчя з початку викладання в університеті польською мовою. На території політехніки відбувалося багато цікавих подій, серед яких виставка розробок студентів (робот, що грає в шашки, надшвидкий і надекономний транспортний засіб, марсохід чи ексклюзивний музичний інструмент), відкриття макету колайдера і презентація досягнень різних факультетів. Відкривав виставку ректор Варшавської політехніки, почесний доктор НТУУ «КПІ» В.Курник.

Та найочікуванішою подією був конкурс «Міс і Містер Варшавської політехніки». У холі головного корпусу, який перетворився на амфітеатр з кольоровими стінами і оркестром на сцені, відбулася найяскравіша подія того дня. Серця глядачів і журі підкорювали 19 красивих дівчат і 19 мужніх хлопців. До речі, в журі були запрошені Королева КПІ–2008 Христина Логвинова та Містер КПІ–2007 Сергій Салата. Переможниця отримала визнання в трьох номінаціях і три корони! І тепер варшавські красень і красуня приїдуть на конкурс «Містер КПІ–2008» та «Королева КПІ–2008» для роботи у складі журі.

Далі свято продовжилося в студентському нічному клубі, де в неофіційній обстановці можна було поспілкуватися з колегами й учасниками свята. У клубі панувала невимушена, позитивна атмосфера.

Наступного дня на гостей польської столиці чекала цікава екскурсія старовинним містом. Захоплююча архітектура, доброзичливі поляки й осіннє місто залишили теплі спогади про зустріч трьох університетів-побратимів на польській землі.

Сергій Салата