Відповідно до указу Президента України від 24 вересня 2004 р. у нашій країні щорічно 1 жовтня відзначається День ветерана, який збігається з проведенням Міжнародного дня осіб похилого віку.

У грудні 2005 року з ініціативи активістів ветеранського руху та за підтримки керівництва університету було створено громадську організацію “Ветеран Національного технічного університету України “КПІ” (“Ветеран КПІ”).

На добровільних засадах організація об’єднує ветеранів Великої Вітчизняної війни, локальних війн і конфліктів (учасників бойових дій, інвалідів, учасників війни), дітей війни, ветеранів праці, військової служби і органів внутрішніх справ та ветеранів університету .

На день заснування організація нараховувала близько 200 членів, переважно ветеранів Великої Вітчизняної війни. За незначний термін існування організація зросла чисельно, зміцнилась організаційно та вдосконалилась структурно. В інститутах, на факультетах та в структурних підрозділах університету було створено ветеранські осередки.

Головна мета організації – захист законних прав, соціальних, економічних, вікових та інших інтересів ветеранів, збереження і примноження традицій ветеранської організації університету, зміцнення її єдності. Не залишати поза увагою жодного ветерана, незалежно від того працює він чи заслужено відпочиває. На шану і подяку заслуговують усі, хто своєю звитяжною працею самовіддано примножував і примножує всесвітню славу і честь нашого університету.

Одним із головних завдань громадської організації вищого навчального закладу ветерани вважають патріотичне виховання студентської молоді на кращих традиціях старших поколінь, культурного і духовного надбання народу України, поваги до батьків, збереження спадкоємності поколінь.

Нині організація “Ветеран КПІ” об’єднує понад 1200 науково-педагогічних працівників, службовців. Функціонально, за напрямами діяльності, поділяється на секції, які очолюють заступники голови організації: ветеранів війни – М.В.Трихліб, ветеранів праці – А.М.Сімонова, ветеранів Збройних сил та органів правопорядку – В.П.Комар, секцію “Діти війни” – Ю.С.Синєкоп.

Рада ветеранів, до якої входять голови ветеранських осередків інститутів, факультетів та структурних підрозділів університету, щомісяця проводить засідання, де розглядаються питання поточної діяльності організації. Для забезпечення тісної взаємодії з іншими громадськими організаціями університету, на засідання запрошуються представники профкому співробітників, студентів, Студентської ради, Товариства сприяння обороні України.

Активно працюють, незважаючи на вік, голови ветеранських осередків В.І.Білокопитов (АСУ), М.С.Зарицький (ВПІ), К.Г.Нікітін, (РТФ), І.І.Клєтченков (ФЕЛ), М.П.Панченко (ФММ), Б.Л.Божко (ФС), І. І.Петрушевський (ФФВС) та багато інших ветеранів.

За підсумками конкурсу (квітень 2006 р.) на кращу ветеранську організацію серед вищих навчальних закладів м. Києва, громадська організація “Ветеран КПІ” визначена однією із кращих.

Ці здобутки ветеранського руху неможливі без уваги та всебічної підтримки керівництвом університету.

Шановні ветерани!

Бажаю Вам невичерпної енергії, оптимізму, нездоланної віри, шани і поваги, миру і добра!

Чекаємо на Вас за адресою: корпус №1, кім. 165-1; тел. 234-35-11.

З глибокою повагою

Oct 19, 2006 || Автор: Ю.В.Нестеренко, голова громадської організації “Ветеран КПІ”