10 серпня 2017 року в КПІ ім. Ігоря Сікорського під головуванням Віце-прем’єр-міністра – Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадія Зубка відбулося засідання робочої групи з вирішення проблемних питань водозабезпечення населених пунктів Донецької та Луганської областей. У засіданні взяв участь заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства та регіональної політики, Народний депутат України Дмитро Андрієвський, представники нашого університету і підприємств – партнерів Наукового парку «Київська політехніка. Перед початком засідання його учасники ознайомились з Навчально-науковим центром «Чиста вода» нашого університету.

Вів засідання заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, голова Робочої групи Едуард Кругляк. Зі вступним словом виступили Віце-прем’єр Геннадій Зубко, Народний депутат України Дмитро Андрієвський, ректор КПІ ім. Ігоря Сікорського академік НАН України Михайло Згуровський.

Учасники засідання обговорили широке коло проблем з питань водозабезпечення населених пунктів Донецької та Луганської областей. Президент ТОВ “Технології природи” Володимир Рисухін розповів про досвід роботи компанії в галузі водоочистки та водопідготовки в Східному регіоні України. Завідувач кафедри екології та технології рослинних полімерів КПІ ім. Ігоря Сікорського Микола Гомеля зробив порівняльний аналіз технологій водоочищення для забезпечення водою міст Донецької області. Перший заступник голови Донецької обласної державної адміністрації Євген Вілінський висловив пропозиції керівництва Донецької області щодо вирішення проблемних питань водопостачання області. В. о. генерального директора, головний інженер КП «Компанія «Вода Донбасу» Олександр Євдокимов повідомив про нагальні проблеми у роботі компанії «Вода Донбасу». Директор ДП «Науково-дослідний та конструкторсько-технологічний інститут міського господарства» Валерій Кравченко представив проект забезпечення водопостачання Донецької та Запорізької областей за рахунок води Дніпра. Співробітники представництва в Україні Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) Марк Баттл і Гаспар Бергман оголосили результати оцінка ризиків системи водопостачання КП «Компанія «Вода Донбасу».

Наприкінці засідання Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко підбив підсумки обговорення і дав конкретні доручення щодо подальшої діяльності робочої групи.

На фото: У Навчально-науковому центрі «Чиста вода»