Чергове засідання профкому співробітників НТУУ "КПІ" відбулося 27 жовтня 2015 р. До порядку денного було включено такі питання: про поточну ситуацію в освітній галузі; про підсумки оздоровчого сезону; про завдання профспілкової організації щодо захисту соціально-економічних прав та інтересів членів профспілки; про підготовку новорічних заходів для дітей членів профспілки.

З першого питання голова профкому В.І.Молчанов поінформував членів профкому та голів профбюро про нерішучу позицію керівних органів Федерації профспілок України (ФПУ) та ЦК Профспілки працівників освіти і науки, що призводить до фактичного ігнорування законних прав людини праці на гарантовані державою соціальні стандарти. Прикриваючись подіями АТО, вище керівництво держави за мовчазної підтримки ФПУ та ЦК уникає відвертої розмови про подальші кроки щодо нормального забезпечення рівня оплати праці. Адже навіть після підвищення ставки першого тарифного розряду на 18,8% з 1 вересня 2015 р., рівень розриву між зростанням цін на продукти, енергоносії та інші послуги і цим підвищенням складає більше 200%. Невирішеною залишається і доля Колективного трудового спору, в який вступили Всеукраїнські профспілки з Урядом. Тому профком НТУУ "КПІ", а також профспілкові організації освітньої галузі м. Києва делегували повноваження керівнику КМОПОіНУ О.М.Яцуню виступити з рішучим незадоволенням членів профспілки та її первинних ланок бездіяльністю керівництва ФПУ й ЦК.

Заступник голови профкому О.І. Шейко доповів про підсумки оздоровлення на університетських базах влітку 2015 р. (див.  мтрл. "Літній відпочинок – 2015").

Про заходи профспілки щодо захисту соціально-економічних прав та інтересів членів профспілки поінформував заступник голови профкому М.О.Безуглий. Зокрема, це стосувалося підтримки профспілкових ініціатив, сформульованих в чотирьох петиціях до Президента України:

1. Про відновлення гарантій, передбачених ст. 57 Закону України "Про освіту" щодо розмірів середніх посадових окладів освітян (петиція №22/012582-еп);
  2. Про відновлення оплати санаторно-курортних путівок для працюючих за рахунок коштів соціального страхування  (петиція №22/010961-еп);
  3. Про надбавку за престижність педагогічної праці (петиція №22/001583-еп);
  4. Про підняття розміру мінімальної академічної та соціальної стипендій до прожиткового мінімуму, як записано в п.6 ст.62 Закону України "Про вищу освіту" від 01.07.2014 р. (петиція №22/001450-еп).

Для передачі відповідної петиції на розгляд Президента необхідно аби її підтримали 25 000 осіб, проголосувавши на сайті https://petition.president.gov.ua. Тож просимо усіх працівників, студентів та небайдужих підтримати освітянські петиції й бути солідарними у захисті своїх законних прав.

Інформацію щодо організації новорічних свят для дітей працівників НТУУ "КПІ" надала голова дитячої комісії профкому О.О.Кожем’яченко. Протягом місяця профком приймає від профбюро підрозділів  списки дітей співробітників для придбання новорічних подарунків та заявки на закупівлю квитків на новорічні вистави.

Інф. профкому співробітників