В Політехнічному ліцеї НТУУ «КПІ» відбувся урочистий запуск проекту «Енергоефективні школи»

В останні десятиліття інтерес до проблем енергетики, до її майбутнього різко зріс. Людству необхідно точно знати на який період вистачить органічного палива, яким чином можна буде отримувати енергію в майбутньому. Широкий розвиток енергетики, а також автомобільного транспорту різко негативно впливає на навколишнє середовище – атмосферу, грунт, водоймища. У зв’язку з цим все більшого значення набуває проблема захисту навколишнього середовища від шкідливих викидів, розв’язанню якої сприятиме проведення у всіх сферах діяльності людини екологічно цілеспрямованої енергозберігаючої політики. Виконання такої задачі можливо при комплексному розвитку всіх напрямів енергетики, підвищенні її економічної та екологічної ефективності.

Вирішенню багатьох енергетичних проблем сприяє проведення активної енергозберігаючої політики у всіх галузях народного господарства. Учні Політехнічного ліцею НТУУ «КПІ» щороку беруть участь в різних науково-дослідних проектах, пов’язаних з енергозбереженням, в тому числі міжнародних, деякі ліцеїсти вже мають патенти на корисну модель. Тому колектив ліцею вирішив долучитись до Всеукраїнського проекту «Енергоефективні школи».

18 грудня 2014 року в Політехнічному ліцеї НТУУ «КПІ» відбувся урочистий запуск проекту.

Метою цього проекту є поліпшення рівня знань населення про збереження енергії та поступова зміна поведінки споживачів у бік раціонального використання електричної та теплової енергії і вживання енергозберігаючих заходів, скорочення витрат теплової та електричної енергії школами.

Проект ДТЕК «Енергоефективні школи» реалізується третій рік поспіль. Його учасниками стали 116 шкіл Києва, Дніпропетровська, Запорізької, Львівської, Донецької, Луганської, Івано-Франківської, Дніпропетровської та Вінницької областей.

В рамках проекту учні 6-8 класів проходять факультативний навчальний курс «Основи теплопостачання та теплозбереження», відвідують підприємства ДТЕК, проводять власні практичні дослідження та інформаційні кампанії для популяризації енергозбереження.

До реалізації проекту долучився Інститут енергозбереження та енергоменеджменту НТУУ «КПІ». Для учнів 9-11 класів ліцею заплановані заняття на базі ІЕЕ, підготовка науково-дослідницьких робіт.

Особливістю урочистого запуску проекту було те, що це відбулось на території ІЕЕ. Для ліцеїстів була проведена екскурсія лабораторіями інституту, де ліцеїсти мали можливість дізнатись про актуальні проблеми, які стосуються енергозбереження та шляхи їх подолання, поспілкуватись з фахівцями в цій галузі.

На святі були присутні головний спеціаліст Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Грищенко Т. В. , заступник начальника Управління освіти Солом’янського району Кухарєва Н. І. , директор ІЕЕ Денисюк С. П. представники ДТЕК Романюк І. А. та Литвиненко М. О., начальник відділу профорієнтаційної роботи з молоддю НТУУ «КПІ» Попова В. Е., головний енергоменеджер НТУУ «КПІ» Шевченко О. М., батьки та представники студентської ради.

Під час запуску проекту ліцеїсти 11 класів продемонстрували свої наукові дослідження та актуальність своїх винаходів для сучасного життя. Молодші учні також долучились до роботи в проекті. Вони представили на конкурс відеоролік соціальної реклами, малюнки енергозберігаючої тематики та інсценували до чого призводить необережне поводження з електроприладами.

На нашу думку, це дуже вдалий початок проекту, але ще багато цікавих ідей залишилося в арсеналі ліцеїстів. Тема енергозбереження не втрачає своєї актуальності, тому зрозуміле бажання ліцеїстів послабити енергозалежність країни, долучитись до економії енергоресурсів та допомоги в ресурсозбереженні.

Успіхів і перемог на цьому конкурсі нашому ліцею.

Ю.Киричков