Лекція про реформу вищої освіти в Японії

НТУУ "КПІ" відвідала делегація Міністерства освіти, культури, спорту, науки і технологій Японії, очолювана першим заступником міністра Міхо Такай. Їі супроводжували другий секретар Посольства Японії в Україні Ога Косуке, відповідальні працівники Міністерства освіти, культури, спорту, науки і технологій Японії та Посольства Японії в Україні.

Міхо Такай прочитала для студентів, викладачів і дослідників КПІ лекцію на тему "Японські університети – реформа вищої освіти для створення нового майбутнього". Лекцію було присвячено викликам, які постали сьогодні не лише перед вищою школою Японії, але й перед університетами інших розвинених країн, і пошукам найбільш адекватних відповідей на ці виклики. Міхо Такай наголосила на тому, що в сучасному глобалізованому світі, який швидко змінюється, університети починають відігравати значно важливішу роль, ніж раніше. Адже багато в чому вони стають піонерами змін. Тож університети мусять відповідати такій місії, і саме у створенні умов для цього – основне завдання модернізації вищої школи. Говорячи про відносини між Японією та Україною, двадцята річниця встановлення яких відзначається цього року, вона висловила впевненість, що вони розвиватимуться й надалі, у тому числі й у сфері вищої освіти.

Після лекції Міхо Такай зустрілася з керівництвом університету. Учасники зустрічі обговорили питання подальшої співпраці японських університетів і дослідних центрів з НТУУ "КПІ". В обговоренні взяли участь ректор НТУУ "КПІ" академік НАН України Михайло Згуровський, директор Українсько-Японського центру НТУУ "КПІ" Осаму Мідзутані, проректор з міжнародних зв'язків Сергій Сидоренко та інші. З огляду на те, що співробітництво між КПІ та низкою японських університетів останнім часом розвивається дуже динамічно, особливо в галузі екології та енергетики, учасники обговорення зійшлися в тому, що на часі – розширення тематики спільних досліджень з конкретних проблем і реалізація нових спільних проектів.

Інф. “КП”