16 квітня в Українсько-Японському Центрі (УЯЦ) відбулася зустріч підприємців, державних службовців та науковців, які пройшли стажування з управління виробництвом сільськогосподарської продукції в Японії.

Учасників привітав директор УЯЦ пан Осаму МіДЗУТАНІ, далі з промовою виступила Світлана СВИЩЕВА, заступник голови Держкомпідприємництва. У якості гостей у зустрічі також взяли участь генеральний директор представництва корпорації «Марубені» Куніо МАЦУМОТО, директор департаменту зовнішньоекономічного співробітництва Міністерства аграрної політики України Сергій ІВАЩУК та інші. Підсумував зустріч директор Українсько-Японського Центру НТУУ «КПІ» Борис ЦИГАНОК.

Стажування проходило з 1 до 12 березня 2010 року в м.Токіо, Японія. Організатор тренінгу – проект «Українсько-Японський Центр» за підтримки Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA). Метою тренінгу було вивчення японського досвіду і підвищення кваліфікації в області управління виробництвом у галузі сільського господарства.

Учасники стажування відвідали Японське агентство з розвитку зовнішньої торгівлі (JETRO), Національну федерацію сільськогосподарських кооперативів Японії (TFAC), Токійський університет сільського господарства і технологій (TUAT), корпорації «Марубені», «Міцубісі», інші організації та заклади.

Як зазначив Роман Корінець, заступник директора Інституту розвитку аграрних ринків (м.Київ) і один з учасників стажування, «українсько-японська співпраця в аграрній сфері має великий потенціал, але ми надто мало знаємо один одного, тому потрібно будувати мости пізнання, довіри й, нарешті, взаємовигідної співпраці».

У 2010 році Українсько-Японський Центр планує ще три тренінги для підприємців з управління виробництвом у сільськогосподарської галузі.

Ірина КІЦА