Угольніков Володимир Юхимович. Вітаємо із ювілеєм!

12 травня виповнилося 80 років начальнику відділу акредитації НТУУ "КПІ" Володимиру Юхимовичу Угольнікову.

Народився він у м. Вязьма Смоленської області в родині військовослужбовця. У вересні 1942 року пішов до школи в селі Кирсанівка Тоцького району Чкаловської (нині – Оренбурзької) області, куди в липні 1941 року була евакуйована його сім'я. Батько воював на фронті, і мама з чотирма маленькими дітьми відчула на собі весь тягар воєнного часу. Маленький Володя пережив жахіття бомбардувань, голод, холод, хвороби, виснажливу недитячу працю.

У 1943 році після важкого поранення повернувся з фронту батько, і сім'я у подальші роки переїжджала разом з ним по місцях його служби. Дітям довелося вчитися в різних школах, але Володя настільки  сер­йозно і відповідально ставився до навчання, що в кожному класі його нагороджували Похвальними грамотами. Школу закінчив із золотою медаллю у 1952 році, в м. Уральську Західно-Казахстанської області. Того самого року успішно пройшов співбесіду і вступив до Червоно­прапорної військово-інженерної академії ім. В.В.Куйбишева (м. Москва), звідки згодом у складі двох груп слухачів був переведений до Києва, у Київське вище інже­нерне радіотехнічне училище (КВІРТУ) ППО, яке і закінчив з відзнакою. Як одного з найкращих випускників, у званні інженера-лейтенанта його залишили там працювати на посаді молод­шого вик­ладача.        У 1966 році Володимир Юхимович захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук.

З 1968 по 1969 рр. виконував інтернаціональний обов'язок у Демократичній Республіці В'єтнам, за виявлені мужність і хоробрість був нагороджений орденом цієї країни "За бойовий подвиг" ІІІ ступеня і достроково отримав військове звання "підполковник".

За кілька років по цьому, у 1972–1974 рр., В.Ю.Угольніков перебував у спецвідрядженні в Афганістані. На посаді радника командувача радіотехнічних військ Афганської армії багато зробив для підвищення їх боєздатності.

1989 рік був для Володимира Юхимовича роком початку цивільного життя. Після звільнення з лав Збройних сил, з 1989 по 1997 рр. працював доцентом кафедри фізики КВІРТУ. Викладав "Загальну фізику", згодом розробив і додатково читав курс "Технічна механіка".

Із березня 1997 р. став членом великої родини КПІ­шників. Спочатку працював на посаді заступника начальника навчального-методичного відділу, а у вересні 2006 року був призначений начальником новоствореного відділу акредитації департаменту навчальної роботи.

За час роботи в НТУУ "КПІ" В.Ю.Угольніков здобув повагу і заслужений авторитет  серед керівництва університету, співробітників відділу, усіх, з ким співпрацював з питань проведення акредитації й ліцензування напрямів підготовки, спеціальностей КПІ і університету в цілому. Бере активну участь у створенні важливих документів, що визначають шляхи розвитку національної вищої освіти, є одним з провідних фахівців України з питань ліцензування та акредитації.

Але, слід відмітити, Володимир Юхимович не лише фізик-фахівець і методист-новатор. За довгі роки життя його душа народила чимало ліричних рим, що склалися у чудові поезії на різні теми: любов до рідної землі, до коханої дружини, яка вже понад 50 років іде з ним поруч крізь щастя і біль життя, воєнна тема, іронічні вірші, навіяні звичайними буденними ситуаціями, на які не всяк зверне увагу, а тим більше, так влучно відреагує, та багато інших.

Дорогий Володимире Юхимовичу! Вітаємо Вас зі славним ювілеєм і зичимо Вам міцного здоров'я, натхнення в роботі на користь рідного університету, втілення всіх Ваших намірів і мрій, родинного щастя та добробуту!

Колектив співробітників відділу акредитації