Вшанування пам'яті

Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту

27 січня в Україні та світі вшановують пам’ять жертв Голокосту.

Цього дня 1945 року війська 1-го Українського фронту звільнили в’язнів найбільшого гітлерівського табору смерті «Аушвіц-Біркенау» неподалік польського Освенциму.

Загинув випускник КПІ Ярослав Мариненко

У бою під Бахмутом 17 січня загинув випускник КПІ 2014 року Ярослав Мариненко. Він навчався на кафедрі динаміки і міцності машин та опору матеріалів ММІ.

З перших днів повномасштабного вторгнення вступив до лав Обухівського ТРО на посаду інструктора з тактичної підготовки.

Загинув випускник КПІ Микита Совінський

Під час оборони України від російських загарбників поблизу міста Гуляйполе загинув випускник КПІ Микита Совінський. Він закінчив теплоенергетичний факультет 2019 року.

11 січня 2023 року Микита потрапив під ворожий мінометний обстріл.

Вулиця в Києві на честь КПІшника

У столиці з 2014 року перейменували вже сотні вулиць і проспектів.

Вулицю в Дніпровському району столиці, що раніше мала ім’я Миколи Лебедєва, тепер названо на честь КПІшника Юрія Поправки.

На пошану професора Віталія Сігорського

23 листопада відбулося урочисте відкриття меморіальної дошки на честь відомого вченого, професора КПІ Віталія Сігорського.  Дошку встановлено на фасаді корпусу №12, де знаходиться факультет електроніки.

До 104-річчя Бориса Патона

В цей день, Борису Патону виповнилося б 104 роки. Пропонуємо вам згадати, яким насиченим і цікавим було життя видатного українського науковця, генія електрозварювання та випускника КПІ Бориса Патона.

День Гідності та Свободи

21 листопада в Україні відзначають День Гідності та Свободи.

Цього дня українці вшановують пам’ять усіх тих, хто під час Помаранчевої революції й Революції Гідності став на захист демократичних цінностей, національних інтересів держави та її європейського шляху розвитку.

Памʼяті Андрія Шияна

Андрій захищав Україну від початку російсько-української війни. Після повномасштабного вторгнення знову став до боротьби в батальйоні «Свобода» Національної гвардії України.