Так вважає Ірина Петрівна Малик, старший викладач кафедри менеджменту ФММ, переможець університетського конкурсу "Молодий викладач-дослідник 2011".

Здається, недавно вона закінчила ФММ Київської по­літехніки (у 2003-му), а вже й кандидатську встигла захистити (у 2006 р., тема – "Корпоративне управління акціонерними товариствами: інституціональне забезпечення"). Наразі продовжує дослідження, поглиблює та розширює сферу наукових інтересів, зокрема цікавиться корпоративною соціальною  відповідальністю.

"З плином часу зникають у пам'яті деталі, однак неможливо забути наставників – тих, хто допомагав у процесі розвитку, – розповідає Ірина Петрівна. – Моє становлення як науковця розпочалося в КПІ, де я здобула освіту магістра зі спеціальності "Менеджмент організацій" та пізніше захистила кандидатську дисертацію. Найбільш значущий вплив на моє життя справила мій науковий керівник професор кафедри менеджменту Л. Є. Довгань". Саме їй І. П. Малик завдячує своїми науковими здобутками, оскільки Людмила Євгенівна – професіонал своєї справи, до студентів, аспірантів та молодших колег ставиться з великою увагою та любов'ю. Вона також ставала переможцем конкурсу "Викладач-дослідник", і про неї розповідав на своїх сторінках "КП".

На сьогодні в доробку І. П. Малик близько 70 наукових праць. Після захисту дисертації були опубліковані навчальний посібник та три монографії (у співавторстві), 20 фахових статей та шість методичних вказівок. Науковець виступає з доповідями на вітчизняних та зарубіжних наукових конференціях, зокрема в Польщі, Болгарії, Естонії, бере участь у круглих столах, обмінюється досвідом із колегами, відвідує наукові семінари та курси підвищення кваліфікації. Зокрема, брала участь у Літньому інституті "Технологія та методи викладання дисципліни "Корпоративна соціальна відповідальність бізнесу". Підготувала навчальні курси та читає їх англійською мовою.                            

Здійснює керівництво НДР студентів. За результатами наукових досліджень були отримані призові місця в олімпіаді зі спеціальності "Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності" (2011), науковому семінарі студентів "Управління підприємством: проблеми та шляхи їх вирішення" (2011), І етапі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з  природничих, технічних та гуманітарних наук у 2011/2012 н. р., І етапі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт "Економіка та управління транспортними підприємствами" (2011). Разом із студентами підготувала та опублікувала три статті та більше  20 тез доповідей на конференції.

"Кафедра менеджменту є моєю рідною, а весь колектив – це багато знайомих облич з часів студентства, – ділиться Ірина Петрівна. – Я рада застосовувати свою квалі­фікацію та досвід там, де вони можуть дати найбільшу віддачу і будуть гідно оцінені. Мені пощастило працювати в сильній команді професіоналів, визнаних науковців та порядних людей, під керівництвом талановитого та професіонального менеджера-науковця. Наш колектив згуртований, доброзичливий та робить свій науковий внесок у забезпечення чільного місця НТУУ "КПІ" серед ВНЗ України".

Про майбутнє завжди складно загадувати. Та І. П. Малик мріє  гармонійно поєднати професійне й особисте життя. Її професійні плани пов'язані з науковою діяльністю кафедри та факультету, їх розвитком та процвітанням. Нині вона працює над докторською дисертацією.

"Намагаюся поєднувати науку, спорт та мистецтво. Відвідую художні виставки та галереї, центри мистецтв, концерти у філармонії, театральні вистави. Серед художньої літератури надаю перевагу класикам та сучасним українським і російським письменникам, – розповідає Ірина Петрівна. – Як говорили мудреці, "у здоровому тілі – здоровий дух". Тому займаюсь фітнесом, улітку люблю поплавати та відпочити на морі".

Підготувала Лілія Скиба