Наприкінці грудня минулого року у Центрі культури і мистецтв НТУУ "КПІ" відбулася вистава комедійного Естрадного театру аматорів ЕТА. Вистава незвичайна. Бо у залі були не тільки глядачі, але й поважна державна комісія. А своїм спектаклем театр мав підтвердити високе звання Народного колективу, яке носить з 1977 року.

Я давній шанувальник театру ЕТА. Вже більше тридцяти років буваю на його виставах. Їхні мініатюри "Балка", "Перша лекція", “Побачення”, що вперше були поставлені піввіку тому і які тепер можна назвати класичними, бачив неодноразово. Але кожний раз дивитися вистави ЕТА цікаво. Тому що театр студентський, його склад щороку змінюється, і тих, кого бачив років п'ять-шість тому, на сцені вже немає. Незмінними учасниками спектаклів залишаються тільки художній керівник театру доцент ММІ Віталій Іващенко і режисер доцент ІФФ Євген Іващенко. Втім, вони теж змінюються, але тільки зовні й трішки.

І навіть коли дивишся мініатюри, які бачив неодноразово, цікаво порівнювати з тим, що бачив ко­лись у виконанні інших студентів-акторів. Приємно, що рівень гри залишається незмінно високим. І в цьому, без сумніву, заслуга керівників театру, які вміють знайти талановитих студентів і навчити їх акторству. Приємно також, що з року в рік до театру, а значить і до нашого університету, приходять обдаровані юнаки і дівчата, й талантів не меншає. Це додає оптимізму.

А ще цікаво спостерігати за глядачами-студентами. Кожного разу переконуюсь, що сприймають вони комедійні мініатюри ЕТА так само, як сприймали їх я і мої друзі, коли були студентами. І так само сміються.  Це дає привід сказати – життя мінливе, а мистецтво вічне!

Звичайно, переповідати тут зміст вистави ЕТА – справа недоречна. Її треба бачити і чути особисто. Тим, хто ще не бачив, для попереднього знайомства з театром, можуть відві­да­ти його офіційний сайт http://eta.kpi.ua. Там представлена і історія театру, й від­гуки у пресі за багато ро­ків, і аудіозаписи деяких мініатюр, і навіть запис вистави до 50-річчя театру.

...Після спектаклю відбулося засідання державної комісії, яка обговорила виставу і одностайно ухвалила: Естрадний театр ЕТА достойний нести  звання Народного! Вітаю з цим колектив театру і усіх його шанувальників!

В.Ігнатович

Дата події