Жмурко Валерій Гаврилович. ВІТАЄМО!

16 квітня 2008 року виповнилося 70 років Валерію Гавриловичу Жмурку, який протягом 38 років очолював патентну службу нашого вузу. Також цими квітневими днями він святкував 40-річний ювілей роботи в КПІ.

Після закінчення в 1960 році факультету хімічного машинобудування КПІ В.І.Жмурко працював конструктором на заводі «Більшовик», де з 1963 р. почалась його кар’єра патентознавця, яку він продовжив в Інституті надтвердих матеріалів, а в 1968 році створив та очолив патентну службу нашого вузу.

Активна творча діяльність керованого В.Г.Жмурком патентного підрозділу дозволила нашому навчальному закладу зайняти провідні позиції з винахідницької діяльності в колишньому СРСР. У сімдесяті роки в нашому інституті щорічно оформлялося 1100 заявок на винаходи, що було найвищим показником серед усіх організацій країни.

Один винахід з кожних 200-т належав співробітникам КПІ. Сотні молодих учених, кандидатів і докторів наук стали винахідниками, а потім і заслуженими винахідниками.

Багато років Валерій Гаврилович викладав курс патентознавства студентам та співробітникам як нашого інституту, так і магістрам КІБІ. Він не тільки організовував винахідницьку діяльність, але й сам брав активну участь у вирішенні творчих завдань, маючи більше 25 винаходів та низку статей з винахідництва.

За роки роботи в нашому вузі В.Г.Жмурко отримав більше 70 заохочень та грамот, нагороджений Почесними грамотами КПІ та Мінвузу України. Йому присвоєно звання заслуженого працівника КПІ.

Працюючи останні два роки методистом на ФЕА, В.Г.Жмурко, володіючи унікальними знаннями про технічні та наукові можливості спеціалістів усіх кафедр КПІ, допомагає їм знаходити замовників серед виробників з одночасним захистом патентами України.

Друзі та співробітники університету відмічають високу професійну майстерність, людяність, доброзичливість та оптимізм Валерія Гавриловича та бажають йому міцного здоров’я і довгих років плідної праці.

Автор: Співробітники, винахідники, друзі