Київська політехніка 8 серпня приймала гостей – Надзвичайного і Повноважного Посла Республіки Корея в Україні пана Кім Ін-Цжуна та радника-посланника, заступника глави місії пана Кім Хьон Дока. Вони взяли участь у відкритті Українсько-Корейського навчального центру з інформаційних технологій, що розташувався в 13-му корпусі НТУУ "КПІ". Цій події передувало підписання низки документів починаючи з 2005 р. та конкретних кроків щодо їх втілення.

У липні 2009 р. відбувся обмін нотами між Посольством Республіки Корея в Україні та Міністерством економіки України про  започаткування "Проекту про створення Українсько-Корейського навчального центру інформаційних технологій в Національному технічному університеті України "Київський політехнічний інститут". Мета проекту – передача корейського досвіду і знань у галузі сучасних інформаційних технологій студентам і аспірантам НТУУ  "КПІ"; розширення співпраці науково-освітніх сфер України та Кореї шляхом розробки навчальних програм і навчальних матеріалів; зміцнення відносин і співробітництва між обома країнами через успішне виконання проекту; підтримка системи розвитку людських ресурсів для задоволення потреб промисловості України.

У Центрі буде здійснюватися підготовка студентів та аспірантів НТУУ "КПІ" за програмами  Grid-Computing  (розподілені обчислення), System on Chip (SoC – системи на кристалі), ІТ-телефонія; підвищення кваліфікації фахівців (спеціалістів і магістрів), перепідготовка кадрів. На сьогодні для реалізації проекту "Українсько-Корейський навчальний центр з інформаційних технологій" від KOICA отримано обладнання на загальну суму близько 500 000 дол. США, група фахівців університету пройшла стажування в Республіці Корея, тепер вони самі можуть виступати як тренери.

У церемонії урочистого відкриття Центру взяли участь ректор НТУУ "КПІ" М.З.Згуровський, перший проректор Ю.І.Якименко, керівник управління з міжнародних зв'язків Б.А.Циганок, науковці, студенти, аспі­ранти, представники ЗМІ та ін. Вітаючи присутніх, М.З.Згуровський щиро подякував корейській стороні за надану можливість співробітництва – використовувати знання і досвід корейських фахівців у спільних наукових та освітніх проектах. Він висловив сподівання, що відкриття Центру створить нові сприятливі умови для освіт­ньої, наукової й культурної співпраці між Україною та Кореєю. У свою чергу Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Корея в Україні Й.В. пан Кім Ін-Цжун висловив упевненість, що успішна реалізація проекту стане добрим прикладом такої співпраці. Директор Українсько-Корейського навчального центру з інформаційних технологій п. Тетяна Ковалюк поінформувала про діяльність Центру, потім гості оглянули лабораторії, оснащені корейським обладнанням, де вже розпочали роботу українські студенти.

Інф. "КП"

Дата події