Пропонуємо вашій увазі відповіді на найпоширеніші запитання громадян з приводу невідображення єДокументів про освіту в застосунку Порталу «Дія».

🗎

Питання: Як додати документ про освіту у Дію?

Відповідь: Диплом/свідоцтво/атестат підтягнеться у Дію автоматично. У застосунку відображено документи, інформація про які є в Реєстрі документів про освіту ЄДЕБО.

🗎

Питання: Чому в дипломі відображається неповна/некоректна інформація?

Відповідь: "Першою умовою для відображення документів про освіту у застосунку є успішне співставлення реєстраційного номеру облікової картки платників податків (РНОКПП) у Дія з РНОКПП у даних документа про освіту, що міститься в Реєстрі документів про освіту ЄДЕБО.

Перевірити чи є інформація про документ у Реєстрі можна тут – https://info.edbo.gov.ua/edu-documents/

Якщо у вашому документі відображається неправильна інформація, радимо звернутися до закладу освіти, який видав документ для вирішення ситуації."

🗎

Питання: Чи будуть відображатися додатки до дипломів в Дії?

Відповідь: Зараз додатки до дипломів не відображаються у застосунку, проте в подальшому це планується. Як тільки ситуація зміниться, ми про це повідомимо у соціальних мережах.

🗎

Питання: З якого року будуть відображатися документи про освіту в Дії?

Відповідь: "У Дії будуть відображатися освітні документи відомості та дані про які містяться в реєстрі ЄДЕБО, виготовлені з 2000 року.

Крім інформації про випускників військових закладів вищої освіти та військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти, а також щодо дипломів про перепідготовку (молодших спеціалістів, спеціалістів), виданих до 2016 року, та дипломів докторів філософії (докторів мистецтва), виданих до 2022 року."

🗎

Питання: Чи буде відображатися освітній документ, якщо він фізично не був отриманий? Тобто залишається в закладі з певних причин.

Відповідь: Дія відображає виключно інформацію, що міститься у Реєстрі документів про освіту ЄДЕБО. Внесення інформації до Реєстру здійснює заклад освіти, що видає документ. Тож, якщо інформацію внесено до Реєстру, документи про освіту будуть відображатися у застосунку.

🗎

Питання: Чи буде можливість завантажити документи про освіту в PDF форматі в застосунку Дія

Відповідь: "Завантажити інформацію з документів про освіту в форматі PDF можна так 👉🏻 https://bit.ly/3VvHcfC

Водночас освітні документи завантажені у PDF форматі надають лише інформаційний зміст та не мають юридичної сили."

🗎

Питання: Відображення яких освітніх документів передбачено у Дії?

Відповідь: "Дія відображає інформацію, яка міститься у реєстрі документів про освіту ЄДЕБО. Якщо інформацію внесено до реєстру, то в застосунку відображатимуться:

🎓Дипломи: - з 2000 року: кваліфікованого робітника, фахового молодшого бакалавра, молодшого бакалавра, молодших спеціаліста, бакалавра, спеціаліста, магістра; - з 2022 року: доктора філософії/доктора мистецтва.

🎒Атестат про повну загальну середню освіту (з 2000 до 2019 року).

📄Свідоцтва: - з 2000 року: про базову середню освіту; - з 2019 року: про повну загальну середню освіту; - з 2013 року: про присвоєння (підвищення) робітничої кваліфікації."

🗎

Питання: Чи є освітні документи в Дії офіційним документом?

Відповідь: Так, цілком! Їхня юридична сила визначена постановою КМУ від 04.11.2022 року №1242 «Про реалізацію експериментального проєкту щодо формування та застосування єДокумента про освіту» — https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1242-2022-%D0%BF#Text

🗎

Питання: Чому не відображається документ про вищу освіту із військового закладу?        

Відповідь: "Такий документ про освіту не буде відображатися в Дії.

Оскільки, інформація про випускників військових закладів вищої освіти та військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти зберігається у цих закладах освіти або відповідних структурних підрозділах державних органів, яким підпорядковуються військові заклади вищої освіти або військові навчальні підрозділи."

🗎

Питання: Чи буде в Дії диплом доктора наук?

Відповідь: Інформація щодо дипломів докторів наук не міститься у Реєстрі документів про освіту ЄДЕБО та, відповідно, не буде відображатися у застосунку.

🗎

Питання: Чи буде відображатися диплом про перепідготовку?

Відповідь: Інформація щодо дипломів про перепідготовку (молодших спеціалістів, спеціалістів) не міститься у Реєстрі документів про освіту ЄДЕБО та, відповідно, не буде відображатися у застосунку.

🗎

Питання: Чи буде відображатись диплом, отриманий за кордоном?

Відповідь: "Документ про освіту, отриманий за кордоном, не відобразиться в Дії. Крім того, якщо ви здобули освіту за межами України та не вступали з цим документом на навчання до українських закладів освіти, то відомості про ваш документ не вносились до ЄДЕБО.

Водночас, ви можете отримати свідоцтво про визнання іноземного документа про освіту та за потреби перевірити його в Реєстрі документів про освіту ЄДЕБО, вибравши тип «Свідоцтва про визнання іноземних документів про освіту» — https://info.edbo.gov.ua/edu-documents/

Детальніше про отримання свідоцтва та процедуру визнання тут — https://mon.gov.ua/ua/ministerstvo/poslugi/viznannya-inozemnih-dokument…

Зараз свідоцтво не підтягнеться в застосунок, однак наша команда працює над розширенням переліку освітніх документів в Дії."

🗎

Питання: Відображається чужий документ в Дії

Відповідь: "Ситуація, коли у застосунку відображається чужий документ про освіту, виникає, якщо за даними, отриманими в ЄДЕБО від Державної Податкової Служби, однаковий РНОКПП був помилково вказано в документах про освіту двох осіб з однаковими ПІБ та датою народження.

Тому, для видалення в ЄДЕБО документів про освіту іншої особи потрібно:

Надіслати лист на diia@inforesurs.gov.ua з темою – «Чужі документи про освіту в ЄДЕБО».

До листа додати у форматі jpg або pdf (не архівом) скан-копії ваших документів: паспорта (1-4 сторінки паспорта-книжечки зразка 1994 року або обидві сторони ІD-паспорта), РНОКПП, свідоцтва про шлюб/зміну ПІБ (якщо документи були видані на інше ПІБ), документів про освіту (сторону з текстом, додаток не потрібно).

На скан-копії документів потрібно накласти КЕП (файловий/апаратний ключ або Дія.Підпис).

Надіслати лист та очікувати на зворотний зв'язок."

🗎

Питання: Чи буде відображатись документ про освіту, якщо заклад знаходиться на ТОТ?

Відповідь: "Дія відображає виключно інформацію, що міститься у Реєстрі документів про освіту ЄДЕБО. Тож, якщо інформацію внесено до Реєстру та документ виданий після 2000 року, то він буде відображатися у застосунку.

Зазначаємо, що заклади освіти, що не були переміщені та знаходяться на тимчасово окупованій території, не мають доступу до ЄДЕБО та, відповідно, можливості здійснювати замовлення документів про освіту державного зразка."           

🗎

Питання: Не відображається документ про освіту, виданий закладом, який знаходився на ТОТ

Відповідь: "Дія відображає виключно інформацію, що міститься у Реєстрі документів про освіту. Тож, якщо документ виданий після 2000 року та інформацію внесено до ЄДЕБО — він буде відображатися у застосунку.

Якщо ж документ про освіту був виданий закладом, де зараз ведуться бойові дії або ТОТ та не підвантажився у застосунок, радимо звернутись до переміщеного закладу або його правонаступника для перевірки даних.

Якщо заклад освіти не проводить освітню діяльність на підконтрольній території України, радимо звернутись до Міносвіти — ez@mon.gov.ua, який визначить заклад освіти, що зможе перевірити або внести інформацію в Єдину державну електронну базу з питань освіти (ЄДЕБО).

Актуальну інформацію щодо переліку закладів освіти та їх правонаступників можна переглянути у Реєстрі суб'єктів освітньої діяльності ЄДЕБО — https://registry.edbo.gov.ua/

Звертаємо увагу, що для переміщених закладів освіти відображається юридична адреса, яка може бути на ТОТ, однак контакти для зв'язку, як правило, є актуальними."       

🗎

Питання: Втратив/пошкодив документ про освіту, чи можу отримати дублікат?

Відповідь: "Щоб замовити дублікат документа про освіту необхідно звернутись до закладу освіти, що видав документ, або до його правонаступника. За відсутності правонаступника ви можете звернутися до Міністерства освіти і науки України, щоб дізнатися заклад освіти, що видасть дублікат документа.

Ознайомитись з причинами, за яких замовляється дублікат, та як його отримати можна у відповідному порядку замовлення, виготовлення, видачі, обліку документів про освіту:

🗎

Питання: Чи буде відображатись диплом кандидата наук в Дії? 

Відповідь: "В Дії можуть відображатися дипломи доктора філософії отримані після 01.01.2022. Водночас якщо ваш диплом є поліграфічними через те, що його було замовлено попередньо діючим порядком, то у такому випадку, документ не буде підтягуватися в застосунок та інформація про нього не буде відображатися через сервіс — https://info.edbo.gov.ua/edu-documents/

Якщо ж ви отримали науковий ступінь кандидата наук раніше, то підтягнути такий документ в застосунок не вдасться."

🗎

Питання: Чи підтягнеться документ про освіту в іноземця?

Відповідь: Якщо іноземець закінчив заклад освіти на території України та документ міститься у Реєстрі документів про освіту ЄДЕБО, тоді він підтягнеться в Дію у разі, якщо на момент видачі документа РНОКПП був внесений в ЄДЕБО до даних документа.

🗎

Питання: Чи буде в Дії можливість перекласти освітній документ?

Відповідь: "Якщо на момент видачі документа він мав двомовну форму, тоді у Реєстрі документів про освіту ЄДЕБО є інформація українською та англійською (можна перевірити — https://info.edbo.gov.ua/edu-documents/). Відповідно, в Дії це також буде відображено.

Водночас, якщо ви бажаєте скористатись освітнім документом за межами України, радимо уточнити деталі щодо його апостилювання. Деталі щодо порядку проставлення апостиля можна знайти тут — https://mon.gov.ua/ua/tag/apostil "

🗎

Питання: Що робити якщо на документі зазначено «Відсутні необхідні дані»?

Відповідь: "Це означає, що інформація з вашого документа можливо відсутня у Реєстрі документів про освіту ЄДЕБО.

Тож, щоб з'ясувати ситуацію, потрібно перевірити чи є інформація про документ у Реєстрі, це можна зробити тут — https://info.edbo.gov.ua/edu-documents/

Якщо документ є у Реєстрі, зверніться до закладу освіти, що видав документ, для внесення документа до картки особи в ЄДЕБО."

🗎

Питання: Не бачу/не можу знайти документи про освіту? (Документи в стеку).

Відповідь: "Однотипні документи відображаються в стеку. Тому, радимо перевірити ваші документи про освіту саме там.

Питання: 🤔Що таке стек?

Відповідь: Якщо ви маєте кілька документів подібного типу, у вас на одному з них, відображатиметься іконка з цифрою — стек.

Щоб переглянути решту документів, просто натисніть на стек 👉🏻 https://bit.ly/495dbpY "

🗎

Питання: Як перевірити чи внесені дані до ЄДЕБО?

Відповідь: "Для того, щоб перевірити чи внесена дані про документ в ЄДЕБО, радимо отримати виписку з інформацією про документи про освіту та навчання особи. Для цього потрібно:

1. Перевірити чи є інформація про документ у Реєстрі документів про освіту ЄДЕБО можна тут — https://info.edbo.gov.ua/edu-documents/

2. Перевірити чи внесено дані про документ в ЄДЕБО, радимо отримати Виписку з інформацією про документи про освіту та навчання особи:

– Перейти на портал — https://info.edbo.gov.ua/ та вибрати розділ Інформація про фізичну особу, що міститься в ЄДЕБО.

– Подати електронний запит з накладеним КЕП.

– Отримати виписку з інформацією, що міститься в ЄДЕБО, щодо фізичної особи.

Виписка буде з інформацією, якщо вам раніше вже було створено в ЄДЕБО картку фізичної особи та до неї внесено РНОКПП.

Також якщо у Виписці не відображено документ про освіту, але він є у Реєстрі, для його внесення зверніться до закладу освіти, який видав документ, з паспортом, РНОКПП та документом про освіту."

Примітки:

"Разом з тим, звертаємо увагу на наступне:

– Дія відображає інформацію, що міститься у Реєстрі документів про освіту, але при цьому документ, відображений в Дії, може бути відсутнім у картці фізичної особи в ЄДЕБО (наприклад: документ про загальну середню освіту, що не використовувався при вступі на навчання, диплом про вищу освіту, що був виданий після 2000 року, але до впровадження ЄДЕБО)

– та навпаки - у Виписці можуть бути вказані документи про освіту, внесені до картки фізичної особи в ЄДЕБО (необхідні, наприклад, у процесі ліцензування), але не передбачені у Реєстрі документів про освіту (наприклад: документ диплом доктора (кандидата) наук, диплом про вищу освіту, що був виданий до 2000 року)"

🗎

Питання Змінив/ла прізвище, чи підтягнеться документ про освіту в Дію?

Відповідь: "Якщо у вас не підтягнулись документи про освіту, однією з причин може бути зміна прізвища (імені, по батькові), адже такі документи були видані на попередні дані. Водночас зміна документа у зв'язку з одруженням та зміною ПІБ не передбачена.

Ми працюємо над реалізацією такої можливості у подальшому. Як тільки ситуація зміниться, ми про це повідомимо у соціальних мережах."

🗎

Питання: Документ не підтягнувся у Дію, що робити?

Відповідь: "У Дії будуть відображатися освітні документи відомості та дані про які містяться в реєстрі ЄДЕБО, виготовлені з 2000 року.

Крім інформації про випускників військових закладів вищої освіти та військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти та дипломів докторів філософії (докторів мистецтва), виданих до 2022 року.

Перевірити чи є інформація про документ у Реєстрі можна через сервіс — https://info.edbo.gov.ua/edu-documents/

Зверніть увагу, щоб документи про освіту відображалися у застосунку ваш реєстраційний номер облікової картки платників податків (РНОКПП) у Дії повинен збігатися з РНОКПП у даних документа про освіту, що міститься в Реєстрі документів про освіту ЄДЕБО.

Якщо документ не підтягнувся — це означає, що ваш РНОКПП відсутній в ЄДЕБО картки фізичної особи. Зверніться, будь ласка, до закладу освіти, який видав документ. Для звернення будуть потрібні: паспорт, РНОКПП та документ про освіту."

🗎

Питання: Уточнення стану звернення користувачем        

Відповідь: "Ми розуміємо, як важливо швидко отримати інформацію щодо стану вирішення питання. Однак, зазначимо, що терміни обробки можуть бути тривалішими ніж це хотілося б. Робимо все можливе, щоб якнайшвидше надати вам відповідь. <в цьому полі прописується поточний стан обробки звернення> ☝️Перевіряйте стан обробки вашого звернення в розділі 💬Мої звернення головного меню чатботу:

Поверніться до головного меню, натискаючи кнопку ↩️Назад

Перейдіть у розділ 💬Мої звернення

Натиснути на кнопку 🔄Стан обробки та обрати необхідне звернення, яке вас цікавить — https://t1p.de/bum0d&quot;

🗎

Питання: Дані для фіксації (не відображаєтсья)

Відповідь: "Надішліть, будь ласка:

– РНОКПП;

– ПІБ;

– номер пристрою – https://drive.google.com/file/d/1G5Nq59PSHHZqGq2oYDjzWOTN5aa5No6V/view?…

– версію застосунку Дія;

– скриншот повної інформації із документа у застосунку;

– скриншот виписки з ЄДЕБО;

– рік видачі документу;

– тип документу, який не відображається;

– чи змінювали ПІБ (так/ні);

– чи замовляли дублікат, починаючи з 2000 року (якщо так, то у якому році?).

Будь ласка, надішліть в одному повідомленні всі перераховані дані у текстовому форматі.

Ми відправимо дані на перевірку, щоб розібратися в цій ситуації. Для аналізу потрібен деякий час, проте ми будемо тримати вас у курсі. Як тільки матимемо інформацію, одразу повідомимо про це."

Дата події