Представники КПІ ім. Ігоря Сікорського у складі української делегації взяли участь у святкуванні 55-річчя Технічного університету Габрово і щорічній науковій конференції УНІТЕХ, що відбулася 13–17 листопада 2019 року. Між Київською політехнікою і ТУ Габрово триває довгострокова угода про академічну і науково-технічну співпрацю. Від нашого університету до складу делегації, очолюваної віцепрезидентом Національної АН вищої освіти України (НАНВОУ) д.т.н. Ю.М.Кузнєцовим, увійшли д.т.н., професори О.Ф.Луговський, О.Ф.Саленко, В.А.Тітов; к.т.н., професор М.І.Прокоф’єв; к.т.н., доценти  І.В.Ночніченко, Р.С.Борис.

Професор Ю.М.Кузнєцов болгарською мовою щиро привітав колег і передав найкращі побажання від ректора М.З.Згуровського всьому колективу ТУ Габрово, а завідувачі кафедр ММІ професори О.Ф.Луговський і В.А.Тітов вручили ректору ТУ Габрово Райчо Тодорову Іларіонову вітальну адресу й подарунки. Як віцепрезидент з наукової роботи НАНВОУ Ю.М. Кузнєцов привітав дійсних академіків НАНВОУ ректора Р.Т. Іларіонова і головного редактора журналу "Известия ТУ-Габрово" Й.Т.Максимова, а академік НАНВОУ  О.Ф.Саленко вручив вітальні адреси та медалі "За успіхи в науково-педагогічній діяльності" з посвідченнями ректору і головному редактору з нагоди його шістдесятиріччя. Свій виступ Ю.М.Кузнєцов завершив словами: "Бажаю рідному ТУ Габрово процвітання на благо Болгарії і зміцнення співпраці з КПІ і нашою Академією. Бажаю молодій еліті Болгарії вірити в краще і робити все для її прекрасного майбутнього! Прагнути до нього!"

Міжнародна наукова конференція УНІТЕХ-2019, присвячена 55-річчю ТУ Габрово, пройшла 15–16 листопада. Було представлено 209 доповідей від 15 країн (Білорусь, Болгарія, Греція, Італія, Латвія, Литва, Македонія, Німеччина, Португалія, Росія, Румунія, Сербія, Словенія, Туреччина, Україна), надрукованих у трьох томах праць з електронною версією на диску для кожного учасника.

Від України подали 13 доповідей, зокрема від  КПІ ім. Ігоря Сікорського було представлено роботи, в яких досліджено проблеми та надано цікаві результати в машинобудуванні, верстатобудуванні, гідравліці, автоматизації, мехатроніці, обробці тиском тощо. Їх автори – Ю.М.Кузнєцов, В.А.Тітов, О.Ф.Луговський, М.І.Прокоф'єв, О.Ф.Саленко, Р.С.Борис, О.В.Холявік, О.М.Яхно, С.В. Стась, І.В.Ночніченко, І.С.Ліберацький, М.М.Довгополий та ін. На секційних засіданнях було відмічено високу наукову вагомість результатів українських дослідників. Також відбулося обговорення спільних з болгарськими вченими тем щодо розробки машин та інструментів, технологій виготовлення композитних матеріалів тощо.

Серед іншого зацікавленість міжнародної аудиторії викликала пленарна доповідь професора ТУ Софії Георгія Тодорова про виклики "Індустрії 4.0", які стоять перед вищою освітою. В ній узагальнено результати еволюції, завдання та проблеми "Індустрії 4.0", також за цією темою відбувся круглий стіл.

У ході візиту відбулася зустріч делегації КПІ ім. Ігоря Сікорського з ректором ТУ Габрово Р.Т.Іларіоновим, на якій було узгоджено нові напрями науково-технічної співпраці в рамках чинного договору про співдружність між нашими університетами.

16 листопада була проведена екскурсія до стародавнього містечка Трявна.

Учасники конференції від України висловлюють вдячність болгарським колегам, зокрема вихованці КПІ ім. Ігоря Сікорського – декану механіко-машинобудівного факультету ТУ Габрово доценту П.М.Неделчевій, за плідну роботу та гостинну зустріч.

Наступна конференція – УНІТЕХ-2020 відбудеться в листопаді 2020 р. Докладну інформацію про участь можна отримати на сайті ТУ Габрово http://unitech.tugab.bg.

І.В. Ночніченко, доцент ММІ

Дата події