29 серпня 2008 року, напередодні Дня шахтаря (відзначається 30 серпня), в НТУУ “КПІ” відбулась зустріч випускників 1958 р. гірничого факультету КПІ.

Один із членів ініціативної групи, що організовувала зустріч, випускник 1958 року, нині доцент НТУУ “КПІ” Б.А.Скочеляс розповів про сьогодення університету, перетворення, зміни, які відбулись за минулі 50 років, а також передав вітання випускникам від ректора НТУУ “КПІ” академіка НАН України М.З.Згуровського та А.В.Праховника, директора Інституту енергозбереження та енергоменеджменту (в ньому на сьогодні збереглися деякі спеціальності колишнього гірничого факультету).

Цікавими і зворушливими були спогади колишніх студентів набору 1953 року про студентські роки, навчання в три зміни, бо заняття проходили, в основному, в головному та хімічному корпусах (нині корпуси №1 та №4) та навчально-виробничих майстернях (нині корпус №6). При цьому в головному корпусі розташовувалась актова зала (3-й поверх), бібліотека КПІ (2-й поверх – центральна частина корпусу) та спортивна зала (нині зала засідань Вченої ради).

Згадували про життя й дозвілля (особливо після екскурсії по КПІ), тому що в ті роки катастрофічно не вистачало місць у гуртожитках, а ті, кому пощастило там мешкати, проживали по 4, 6 часто 8 і більше осіб у кімнаті.

Обмеженими були можливості для організації дозвілля, але студентське життя вирувало. Особливо активно розвивалась художня самодіяльність, спортивно-масова робота. Щорічно проводились огляди художньої самодіяльності факультетів та спартакіади.

Цікаво відмітити, що саме в ці роки на гірничому факультеті навчались і брали активну участь у художній самодіяльності брати Анатолій і Євген Мокренки. Можливо, саме тоді участь у художній самодіяльності дала поштовх для розквіту мистецького таланту народного артиста Анатолія Мокренка. А у збірній команді гірничого факультету з футболу грав майбутній гравець київського “Динамо” – Снітко. До речі, в команді-суперниці гірників грав студент-теплотехнік Валерій Лобановський, який став всесвітньо відомим футболістом і тренером.

Свідченням активного життя студентства КПІ у 50-ті роки був той факт, що КПІ 6 років поспіль займав перше місце серед вузів Радянського Союзу з організації спортивно-масової та оздоровчої роботи серед студентів.

участь студентів у сільгоспроботах

З цікавістю згадували про участь студентів у сільгоспроботах, адже всі студенти у вересні-жовтні виїздили в області України (з відривом від навчання приблизно на 1 місяць) на збирання врожаю.

Величезне враження на випускників-ветеранів справила екскурсія по КПІ, під час якої учасники зустрічі наочно пересвідчились у масштабах перетворень, які відбулись та відбуваються в житті рідного КПІ.

На завершення зустрічі випускники висловили велику подяку та гордість за свою альма-матер, яка дала путівки в життя своїм вихованцям, багато з яких стали керівниками підприємств, наукових установ, науковцями, громадськими та державними діячами.

Один з учасників зустрічі, випускник 1958 року групи ШС-11 (шахтне будівництво) – нині директор державного Науково-дослідного інституту будівельних конструкцій, професор, віце-президент Академії будівництва України, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, заслужений будівельник України Петро Іванович Кривошеєв від імені випускників висловив подяку ректорату НТУУ “КПІ” за надану можливість для організації зустрічі, привітав колектив університету зі 110-ю річницею з дня заснування КПІ та початком навчального року.

Б.А.Скочеляс, доцент, випускник КПІ 1958 р.

Дата події