Ви є тут

РЕГБI – це прикладна математика в спортi


Матч за п'яте місце у Суперлізі чемпіонату України з регбі

Ось і закінчився для регбістів збірної команди нашого університету "Політехнік" спортивний сезон 2016 року.

На початку року в команду повернувся головний тренер Олег Васильович Залізний. Це фахівець з великим досвідом – раніше керував збірними командами України, п'ять років виступав за французькі регбійні команди, п'ятиразовий володар Кубка та чемпіон Іспанії.

Разом з головним тренером до команди повернулися гравці, які вже хотіли завершити виступи в регбі. Сезон пройшов з перемінними успіхами. У травні-червні низка лідерів команди зазнала важких травм, що негативно вплинуло на виступи клубу в цілому. Однак політехніки виявили неабияку наполегливість, мужність, згуртованість та увірвалися до когорти найсильніших команд України. В подальшому відчайдушно намагалися увійти до трійки призерів, але вибороли тільки п'яте місце у Суперлізі чемпіонату України з регбі-15 та регбі-7.

Потенціал у команди дуже великий, гравці досить досвідчені, і у 2017 році мріють зробити подарунок усім уболівальникам та університету в цілому. Адже 2017 рік – ювілейний, саме 55 років тому в КПІ було створено першу в Україні регбійну команду. Оптимізму додає той факт, що багато студентів приходять тренуватися в секцію регбі та в майбутньому поповнюють склад молодіжної та головної команд університету.

У цьому спортивному сезоні високу майстерність продемонстрували такі регбісти: Богдан Сміян (5-й курс, ТЕФ), Ігор Лучко (5-й курс, ФАКС), Oлександр Лазоренко (випускник ІФФ цього року), Oлександр Oлександров (5-й курс, ФЕЛ), Василь Бубнов (3-й курс, ІЕЕ), Важа Сухіашвілі (2-й курс, ММІ). Цьогоріч команду поповнили перспективні першокурсники, серед яких Роман Дейнека (ХТФ), Борис Процик (ФБТ), Артем Іванов (ІФФ), Михайло Коростильов (ФБМІ), Арсеній Коленченко (ВПІ), Яков Скобліков (ЗФ), Владислав Прокопенко (ХТФ). Велика надія на вихованців школи "Політехнік", членів та кандидатів до юніорської збірної України – Антона Шашеро, Владислава Журила, Джона Осаемора та інших. Як завжди, вів наш регбійний клуб до перемог його капітан, випускник ММІ Ігор Дзюбич.

Плідно працюють зі студентами та юнацькими командами викладач ФБМІ кандидат педагогічних наук, майстер спорту України Олександр Сергійович Сабіров та директор клубу-регбі "Політехнік" майстер спорту України Анатолій Григорович Козенко.

Останніми днями прийшла гарна новина – кращим регбійним суддею України 2016 року Федерація регбі України визнала випускника факультету прикладної математики 24-річного Андрія Свертоку. Рідному клубу він віддав уже 15 років, прийшовши в регбі зовсім дитиною. Андрій виборював золоті медалі чемпіона України у складі юніорської та молодіжної команд, був кращим бомбардиром, та важка травма не дозволила йому продовжувати кар'єру гравця. Але з регбі він не пішов і почав активно пізнавати науку регбійного арбітра. У 2015 році А. Свертока отримав звання судді національної категорії з регбі, а вже сьогодні – кращого арбітра України.

Як зазначив А. Свертока, знання, набуті під час навчання на факультеті прикладної математики, надзвичайно допомагають у спорті. Прикладна математика – це математичне та комп'ютерне моделювання складних систем, процесів та явищ. А регбі – це теж точна наука, де кожний рух спортсмена, кожний пас овального м'яча, кожна ігрова командна комбінація прораховуються на багато кроків уперед.

Не дарма в таких розвинених країнах світу, як Франція, Англія, Австралія, Ірландія та інших, регбі є національним видом спорту. Нашій університетській команді є на кого рівнятися. Побажаємо регбістам успіхів у наступному сезоні!

Леонiд Дейнеко, член правлiння клубу-регбi "Полiтехнiк"

x

Електронний кампус

Інформаційні ресурси

Викладачі КПІ

GitHub репозиторій