Становлення спеціальності із навчання фахівців у галузі пластичного формоутворення деталей та конструкцій з металів – обробки металів тиском (ОМТ) збігається з народженням Київського політехнічного інституту в 1898 році. Через 5 років троє випускників механічного відділення з першого набору студентів захистили дипломи інженерів з ковальської технології. З 1913 року підготовка спеціалістів виділилась в окремий напрям під керівництвом відомого вченого Якова Миколайовича Марковича. За його ініціативи у 1930 році утворено окремий науково-навчальний підрозділ – кафедру обробки металів тиском (з 2004 року – кафедра механіки пластичності матеріалів та ресурсозберігаючих процесів).

За минулі роки кафедрою підготовлено близько 4000 інженерів та науковців (сотні керівників підприємств та держслужбовців вищого рівня, 2  члени-кореспонденти НАН України, 26 докторів наук, 75 кандидатів наук). Кафедра дає всебічну освіту з процесів гарячого та холодного штампування, обробки пластмас та композиційних матеріалів, конструювання обладнання, інформаційних технологій, менеджменту, управління та підготовки виробництва на базі фундаментальної фізико-математичної та конструкторсько-технологічної підготовки.

Діяльність кафедри в рамках дослідницького університету базується на впровадженні ефективних наукових розробок, що вдосконалюють навчальний процес. Кафедра має сталі наукові напрямки і школи, зв’язки з інститутами НАН України, посідає перше місце в університеті за відносним значенням конкурсної оцінки магістерських дисертацій, а співвідношення обсягів держбюджетної та госпдоговірної тематики перевищує одиницю. Студенти кафедри починаючи з третього курсу проходять цільову підготовку на підприємствах та в організаціях України. Тому випускники кафедри користуються сталим попитом на сучасному ринку праці.

Сьогодні кафедра – це колектив однодумців і професіоналів, що поєднав досвідчених і молодих викладачів для виконання найголовнішої мети – підготовки сучасних, ерудованих, ініціативних фахівців широкого профілю в традиціях дослідницького університету НТУУ «КПІ» відповідно до вимог промисловості.

С.П.Гожій, доцент