23 грудня 2011 року в Інституті спеціального зв’язку та захисту інформації Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут”, який очолює генерал-майор Держспецзв’язку С.Ж. ПІСКУН, відбулися урочисті заходи з нагоди п’ятої річниці з дня створення Інституту.

Цей унікальний спеціалізований навчальний заклад був створений на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 27.12.2006 № 658-р “Про утворення Інституту спеціального зв’язку та захисту інформації Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут” та наказу Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут” від 24.07.2007 № 1-70.

У святкових заходах з цієї нагоди взяли участь: керівництво Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут”, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, представники Київської міської державної адміністрації, Служби зовнішньої розвідки України, Управління державної охорони України, ветерани Інституту та військ урядового зв’язку, інші гості.

П’ятий рік поспіль Інститут здійснює освітню діяльність з підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації фахівців з вищою освітою у сфері спеціального зв’язку та захисту інформації для потреб, насамперед, Держспецзв’язку, а також інших центральних органів виконавчої влади, військових формувань і правоохоронних органів, зокрема, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України та Управління державної охорони України.

Підготовка фахівців в Інституті розпочалася з 1 січня 2007 року. Але ж свою передісторію вона має з липня 1969 року, коли у Київському вищому військовому інженерному училищі зв’язку розпочалася підготовка інженерних кадрів для системи урядового зв’язку за замовленням колишнього КДБ СРСР і була створена відповідна предметно-методична комісія.

У 1992 році, після обрання Україною незалежності, на базі кафедри, до складу якої входила ця предметно-методична комісія, був утворений факультет “Безпеки інформації” Київського військового інституту управління і зв’язку. Потім у січні 2002 року на базі цього факультету був сформований спеціальний факультет Служби безпеки України у складі Військового інституту телекомунікацій та інформатизації НТУУ “КПІ”, який і став базою для створення у 2007 році нашого Інституту.

На даний час до складу Інституту входять п’ять спеціальних кафедр, науково-дослідний центр, п’ять курсантських навчальних підрозділів (курсів), аспіранти і докторанти очної та заочної форми навчання, відповідні структурні підрозділи, що забезпечують організацію освітньої та наукової діяльності.

Почесна грамота Кабінету Міністрів України та пам!ятний знакНаукові та науково-педагогічні працівники Інституту мають достатньо високий науковий рівень підготовки та кваліфікацію, що відповідає сучасним вимогам вищої освіти і науки. В інституті працюють 13 докторів наук та 40 кандидатів наук, серед яких 8 мають вчене звання професора, а 38 – доцента.

Приймаючи до уваги значний внесок Інституту у розвиток освіти та підготовку висококваліфікованих фахівців у галузі спеціальних інформаційно-телекомунікаційних систем та захисту інформації в інтересах держави, рішенням Кабінету Міністрів України від 20.12.2011 № 22496 колектив Інституту був нагороджений Почесною грамотою Кабінету Міністрів України з врученням пам’ятного знаку. Вручення цієї нагороди Інституту урочисто було здійснено Головою Держспецзв’язку Г.А. РЕЗНІКОВИМ, який привітав весь особовий склад Інституту із святом та висловив слова вдячності професорсько-викладацькому складу та ветеранам Інституту за вагомий внесок у підготовку висококваліфікованих фахівців у галузі спеціальних інформаційно-телекомунікаційних систем.

Слід зазначити, що Інститут став єдиним навчальним закладом у структурі НТУУ “КПІ”, який був відзначений цією нагородою.

З вітальними словами та побажаннями також виступили: проректор з науково-педагогічної (навчально-виховної) роботи НТУУ “КПІ” Г.Б. ВАРЛАМОВ; заступник Голови Печерської районної у місті Києві державної адміністрації О.А. ФЕДОРЕНКО; голова постійної комісії з питань гуманітарної політики Київської міської ради А.В. ШЛАПАК та інші.

За сумлінне ставлення до виконання службових обов’язків та з нагоди свята ряд осіб начальницького складу, працівників, а також ветеранів Інституту було заохочено правами керівництва Держспецзв’язку, інших відомств, місцевих органів державної влади та Інституту.

Наприкінці урочистостей на гостей святкових заходів чекали проходження особового складу урочистим маршем та виступ творчих колективів художньої самодіяльності Інституту.

Залишається тільки побажати Інституту поступового розвитку, нових здобутків на освітянській ниві та від щирого серця сказати величезне “ДЯКУЄМО” всім тим, хто брав участь у святкових заходах та допоміг подарувати особовому складу Інституту та шановним гостям це свято.

Заступник начальника Інституту, полковник Держспецзв’язку Зінченко В.М.

Дата події