Для більшості студентів початок літа – це спекотна пора заліків та іспитів. Та для гравців баскетбольних команд КПІ цьогорічний червень ознаменувався ще й низкою успішних виступів на відповідальних спортивних змаганнях.

Так, 1 червня команда КПІ "Політехнік" виборола перемогу у фіналі чемпіонату Ліги Монстрів, обігравши тогорічних призерів, команду "Удави", з рахунком 97:92. Протягом усього матчу, який проходив у спорткомплексі "Аванград", команди грали приблизно на рівних, і після фінального сигналу рахунок на табло виявився однаковим. Та в овертаймі все змінилося. У додаткові 5 хвилин команда "Політехнік" мобілізувалася та вирвалася вперед. Хлопці впевнено обіграли супротивників, виборовши звання чемпіонів Ліги Монстрів. Трибуни буквально вибухнули оваціями, адже це почесне звання їхні фаворити отримали вперше. Кращим гравцем турніру було одноголосно визнано Артема Лутака, який лише у фінальній грі здобув для своєї команди 23 очки та закинув п'ять 3-очкових.

Третє місце в чемпіонаті Ліги Монстрів посіла команда "Каштани", обігравши команду "Скорпіони" з рахунком 72:70. Всього на змаганнях виступило 10 команд, 8 із яких потрапили у плей-оф.

Як приз команди, що посіли 1-ше та 2-ге місця, отримали запрошення на чемпіонат світу з баскетболу, що відбудеться на початку вересня в Іспанії. "Я надзвичайно радий, що зможу потрапити на таку грандіозну подію, що побачу гру такого рівня на власні очі! – ділиться радістю Артем Лутак. Окрім того, я б дуже хотів особисто познайомитися з моїм улюбленим гравцем – Леброном Джеймсом, який, звісно, також буде виступати на чемпіонаті".

А вже 2 червня у спорткомплексі НТУУ "КПІ" розпочалася фінальна частина п'ятого чемпіонату України з баскетболу серед студентських чоловічих команд. Взяти участь у змаганнях приїхало шість команд з провідних вишів України: НТУ "ХПІ" (м. Харків), НУ "Львівська політехніка" (м. Львів), КПУ (м. Запоріжжя), НТУУ "КПІ"-1 "Політехнік" (м. Київ), НТУУ "КПІ"-2 "Поліграфіст" (м. Київ), НУБіПУ (м. Київ). Ігри відбувалися за круговою системою, тож кожна команда провела зустріч з усіма учасниками.

Новим чемпіоном стала команда Національного університету "Львівська політехніка". З рахунком 91:67 львів'яни обіграли команду КПУ з Запоріжжя. "Рахунок говорить сам за себе – наша команда на цих змаганнях виглядала на голову вище, – прокоментував перемогу своїх підопічних тренер "Львівської політехніки" Анатолій Заверікін. – До речі, деякі з наших гравців, зокрема Антон Давидюк, Микола Полюляк, Денис Тютюнник, грають за професійну команду суперліги чемпіонату України".

Третє місце в чемпіонаті посіла команда НТУУ "КПІ"-1 "Політехнік", закінчивши матч з НТУ "ХПІ" (Харків) з рахунком 71:69. Гра була надзвичайно напруженою, команди по черзі виривалися вперед, і до останнього було незрозуміло, хто ж посяде призове місце. За три секунди до закінчення основного часу рахунок на табло був 69:69. Трибуни чекали, затамувавши подих. Аж ось за мить до кінця гри знов-таки Артем Лутак забив двохочковий, буквально вирвавши перемогу для своєї команди.

Що ж до команд, які не потрапили у трійку лідерів, то вони розташувалися так: 4-те місце – НТУ "ХПІ", 5-те місце – НТУУ "КПІ"-2 "Поліграфіст", 6-те місце – НУБіПУ.

Після закінчення змагань виконавчий директор Всеукраїнської баскетбольної студентської асоціації, проректор КПІ з навчально-виховної роботи Петро Киричок вручив учасникам команд, які посіли призові місця, грамоти та медалі та нагородив кращих гравців чемпіонату. Нагороди отримали: Ігор Чумаков (Заппоріжжя) – кращий центровий гравець, Микола Полюляк (Львів) – кращий захисник, Сергій Чернявський (Харків) – кращий захисник, Дмитро Марченко (Київ) – кращий нападник, Олександр Доленко (Львів) – кращий нападник, Антон Давидюк (Львів) – кращий гравець чемпіонату.