Нещодавно відбулося підбиття підсумків національного 10-го конкурсу "Професіонали майбутнього 2016", організатором якого виступив оператор Vodafone. За даними організаторів, протягом 10 років у конкурсі взяли участь понад 2700 студентів. У його рамках розроблено більше 100 наукових проектів і виплачено понад 5 млн грн стипендій і винагороджень учасникам.

От і цього року 11 команд провідних вищих технічних навчальних закладів України представили на конкурс свої проекти з впровадження нових послуг з використанням 3G-технологій. Протягом трьох місяців команди розробляли "Технічні рішення для впровадження нових послуг із використанням технологій широкосмугової передачі даних" і змагалися за головну нагороду  конкурсу – 125 тис. грн.

Переможцем 10-го конкурсу наукових робіт "Професіонали майбутнього 2016" стала команда Одеської національної академії зв'язку ім. О.С. Попова, яка представила проект "Віртуальний телефон" і послуги на його базі – додаток Cloud i "Спамфільтр SMS". Нагородою для команди-переможниці став грант на 125 тис. грн. Друге місце посіла команда Національного університету "Львівська політехніка" з проектом "Вдосконалення архітектури і планування мережі радіодоступу". Третє місце виборола команда Харківського національного університету радіоелектроніки за проект "Розумний дім". За друге і третє місця переможці отримали цінні подарунки – планшети і смартфони.

Низка команд стали лауреатами  ще в  кількох номінаціях. Команда  Інституту телекомунікаційних систем Національного технічного університету України "КПІ" перемогла в номінації "За практичну значущість і швидкість реалізації". Команда взяла участь у конкурсі на тему "Технічні рішення для впровадження нових послуг з використанням технологій широкосмугової передачі даних" і складалася з п'яти студентів 4-го курсу ІТС: Анастасії Кривошеїної, Анни Лящук, Андрія Кибенка, Олександра Литвина, Євгена Семендяка. Куратор цього колективу – доцент кафедри телекомунікацій к.т.н., с.н.с. Д.А. Міночкін.  Команда представила проект на тему використання комплексу OpenStack для перенесення існуючої інфраструктури оператора мобільного зв'язку, включаючи віртуалізацію телекомунікаційного обладнання, на хмарну платформу. Завдяки цьому рішенню можливо підвищити ефективність роботи оператора мобільного зв'язку та скоротити час впровадження нових послуг, а також реалізувати такі сервіси, як хмарні сховища, оренда ЦОД, використання ліцензійного ПЗ і сервісів у хмарі, віртуальний офіс, Backup as a Service, онлайн-обробка відеофайлів.

Дата події