Ви є тут

КПІ на Майдані: закарбовані миті історії


2014.05.13 фотовиставка «Майдани і Київський політехнічний інститут. 2004 – 2014»

13 травня у фойє корпусу №7 НТУУ «КПІ» відкрилася фотовиставка «Майдани і Київський політехнічний інститут. 2004 – 2014».

На виставці представлено понад сто світлин. Це літопис подій нашої сучасної історії, зроблений засобами сучасного фотомистецтва. Відомо, що восени 2004 року і взимку 2013 – 2014 років студенти і співробітники КПІ були серед найактивніших учасників революційних подій у Києві, які нині отримали узагальнену назву «Майдани». Тож на фотографіях, зроблених не лише політехніками, але й професійними фотомитцями з різних країн, учорашні й сьогоднішні студенти університету, їхні професори та працівники кафедр на демонстраціях протесту, в найгостріші моменти протистоянь, під час відпочинку біля наметів, в хвилини обурення, смутку і радості перемог. А ще на них барикади і напівзруйновані чорні стіни Будинку профспілок, дим над київським вулицями і палаючі шини. Одне слово, все те, що хвилювало і продовжує хвилювати небайдужих до долі своєї Вітчизни людей. Саме тому на відкриття виставки завітали не лише студенти, викладачі та співробітники університету, для яких Майдан став назавжди частиною їхнього життя, але й численні гості.

Відкрив виставку проректор університету з навчально-виховної роботи Петро Киричок. Він наголосив, що її проведення – важлива подія в житті КПІ та, водночас, нагадування про дні боротьби за свободу і краще майбутнє нашої держави.

Перший проректор НТУУ «КПІ» академік НАН України Юрій Якименко на церемонії відкриття зауважив: «Тут у нас фактично виставка двох поколінь. Нинішні студенти і викладачі на світлинах можуть побачити себе. А минуле покоління студентів на світлини 2004 року – це вже історія. Наші студенти ніколи не були байдужими у таких ситуаціях».

Автор широковідомого вірша «Никогда мы не будем братьями» цьогорічна випускниця Фізико-технічного інституту університету Анастасія Дмитрук прочитала свій новий твір, який починається словами «Я нам мира у Бога вымолю».

А завершилася церемонія відкриття піснями про Україну у виконанні студентів Видавничо-поліграфічного інституту НТУУ «КПІ».

x

Електронний кампус

Інформаційні ресурси

Викладачі КПІ

GitHub репозиторій