10 лютого в залі засідань Вченої ради НТУУ КПІ» відбулася урочиста церемонія вручення диплому «Почесний доктор НТУУ «КПІ», мантії та пам’ятного знаку відомому українському вченому, академіку-секретарю Відділення фізико-технічних проблем енергетики НАН України Борису Сергійовичу Стогнію.

На урочистому засіданні Вченої ради були присутні не лише її члени, а й науковці, аспіранти та студенти університету. Це цілком зрозуміло: наукова і педагогічна робота академіка Бориса Стогнія найтіснішим чином пов’язана з НТУУ «КПІ». Власне, і свій шлях у науку Борис Сергійович почав з Київського політехнічного інституту, який закінчив у 1959 році. Але й після отримання диплому зв’язки з ним він ніколи не поривав.

«Шановні колеги, шановні друзі, я вважаю, що для випускника будь-якого університету немає вищої честі, ніж бути обраним Почесним доктором. Тим більше, Почесним доктором такого університету, як КПІ, – наголосив у слові-відповіді академік Стогній. – Шановні колеги, я люблю свій університет. Більше того, я пишаюся своєю альма-матер. Я гордий з того, що КПІ сьогодні офіційно визнаний кращим університетом України. Буду з честю носити це високе звання».

Борис Стогній та очолюваний ним колектив багато років успішно співпрацює з НТУУ «КПІ». А ще він щедро ділиться знаннями з сьогоднішніми студентами НТУУ «КПІ», оскільки є професором кафедри автоматизації енергосистем факультету електроніки та провідним науковим співробітником відділення цільової підготовки НТУУ «КПІ» при НАН України. Одним з результатів плідної співпраці колективу науковців, очолюваного Борисом Стогнієм, та НТУУ «КПІ» стала наукова робота «Моніторинг та діагностування електроенергетичних об’єктів та систем України на базі апаратно-програмних комплексів «Регіна», яка у 2010 році була відзначена Державною премією України в галузі науки і техніки. Серед лауреатів цієї премії – декан ФЕА НТУУ «КПІ», д.т.н. Олександр Станіславович Яндульський. Нині під керівництвом Бориса Сергійовича в НАН України та НТУУ «КПІ» успішно розвивається новий перспективний науковий напрямок – розробка теоретичних основ, принципів і методів модернізації української енергетики на основі концепції Smart Grid.

Академік Борис Стогній є також фундатором і лідером вітчизняної наукової школи зі створення та розробки автоматизованих і автоматичних систем оперативного і технологічного керування в електроенергетиці. Результати його наукової діяльності знайшли відображення в більш як 400 публікаціях, серед яких 15 монографій та 36 винаходів і патентів. Під його керівництвом розроблено наукову частину Енергетичної стратегії України на період до 2030 року, наукове забезпечення комплекту документів щодо приєднання України до Європейського Енергетичного Співтовариства. Серед учнів академіка Стогнія 5 докторів та понад 20 кандидатів наук.

Після закінчення церемонії академік Стогній прочитав присутнім номінаційну лекцію на тему «Сучасні проблеми моніторингу в електроенергетиці». В ній він розповів про основні засади цієї нової наукової дисципліни, її місце в системі споріднених дисциплін, базові поняття, особливості моніторингових вимірювань, деякі наукові проблеми і рівень вітчизняних розробок у цій галузі.

Дата події