Київський політехнічний – це не лише славна історія, видатні випускники та відомий науково-освітній заклад сьогодення. Це особлива аура, яку неможливо описати, але її відчувають усі "старожили". Лише для обраних вона розкриває свої обійми, занурюючи в атмосферу пізнання й творення. Чарівна маріупольчанка Олена Рум'янцева, яка 2002-го вперше переступила поріг Київської політехніки, зразу стала "своєю". Вона впевнено йшла до мрії, виплеканої з дитинства, – стати математиком. Характер загартувала на шкільних олімпіадах та спортивних змаганнях, де здобула звання майстра спорту з художньої гімнастики.
Про свій вибір дівчина говорить охоче: "Уже з молодшого шкільного віку я мріяла працювати вчителем або викладачем. Згодом стало зрозуміло, що найбільше мене захоплює розв'язання саме математичних задач. Чудовою новиною стало те, що в КПІ є факультет, який займається підготовкою фахівців високої кваліфікації у сфері математики та фізики. Тому без вагань залишила батьківський дім і переїхала в Київ для навчання улюбленій справі".
Олені пощастило, адже на ФМФ працює багато викладачів, життєвий шлях яких, любов до науки, відданість справі надихають та захоплюють. Особливо студентка вдячна Ніні Опанасівні Вірченко (її науковий керівник) та Валерію Володимировичу Булдигіну (був завідувачем кафедри математичного аналізу та теорії ймовірностей). У студентські роки улюбленими предметами стали математичний аналіз, теорія ймовірностей, теорія спеціальних функцій, математична фізика.
Дівчина не лише відмінно навчалася, у 2004 р. своєю грацією та красою вона порадувала всю політехнічну спільноту, виборовши звання "Королева КПІ". Вболівальники досі пам'ятають її "весняну фантазію" та творчий номер зі стрічкою, якими підкорила глядачів та суддів. Олена, як і раніше, вважає, що зовнішня краса – то відображення внутрішнього світу людини. Душевне тепло і доброта відбиваються на обличчі, це приваблює оточуючих і приєднує людину до категорії красивих.
"Уперше зацікавлення гіпергеометричними функціями, що є важливим класом функцій, за допомогою яких розв'язано багато сучасних проблем та задач математичної фізики, квантової теорії поля, теорії ймовірностей та ін., виникло під час відвідування курсу професора Ніни Опанасівни Вірченко, – розповідає Олена. – Зацікавив не тільки предмет курсу (тобто спеціальні функції), а й те, з яким натхненням, з якою любов'ю до студентів викладає Ніна Опанасівна. Після того вже не лишалось сумнівів щодо обрання тематики для майбутніх досліджень".
Почалась робота над магістерською дисертацією, а згодом і над кандидатською, яку захистила достроково. "Високою оцінкою отриманих у роботі результатів, що доповідались не численних науково-практичних конференціях, симпозіумах, опубліковані в багатьох вітчизняних та іноземних виданнях (Доповідях НАН України, Наукових вістях КПІ, міжнародних журналах "Fractional Calculusand Applied Analysis", "Integral Transformsandspecial Functions" та ін.), я завдячую своєму науковому керівнику, яка навчила мене не тільки отримувати математичні результати, але й наполегливо та творчо працювати, розуміти життя, цінувати всіх людей, що зустрічаються на життєвому шляху", – підсумовує молодий дослідник.
Нині Олена Валеріївна Овчаренко, к.ф.-м.н., працює асистентом на кафедрі математичного аналізу та теорії ймовірностей, займається дослідженнями в теорії спеціальних функцій. Викладає вищу математику на ФІОТ, ФММ, ФБМІ, залишається такою ж чарівною, ніжною, загадковою та робить цей світ добрішим і кращим.