Ви є тут

Посол Польщі прочитав у КПІ ім. Ігоря Сікорського лекцію (додано відео)

2016.12.14 Посол Польщі прочитав у КПІ ім. Ігоря Сікорського лекцію

14 грудня Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща в Україні Ян Пєкло прочитав для студентів, аспірантів і викладачів Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» лекцію «Польща та Україна».

У своїй лекції Посол Польщі торкнувся питань історичних стосунків між нашими народами, насамперед того, що нас об’єднує. «Польща була першою країною, що визнала незалежність української держави, – нагадав він на початку лекції. – Ми були взаємопов’язані, тож одразу розпочалася співпраця. Нам обом потрібно було подолати наслідки комуністичного минулого, ми відкривали нові сторінки нашої спільної історії. Співробітництво між українськими та польськими політиками було і є дуже плідним і тісним… Я пам’ятаю, як під час моєї зустрічі з відомим американським політиком польського походження Збігневом Бжезинським у Вашингтоні він сказав, що немає безпечної Європи без вільної, демократичної України. І я маю сказати, що безпечної Польщі без вільної України також немає».

Керівник польської дипломатичної місії також наголосив на тому, що в нинішній ситуації, коли Європа переживає кризи – ідентичності, економічну, невизначеності; коли в політиці низки країн спостерігається націоналістичний крен; коли людство, здається, підійшло до історичного роздоріжжя, наші держави все рівно мають рухатися визначеним курсом, співпрацювати і зміцнювати безпеку – безпеку Польщі, України, наших сусідів, і працювати над поглибленням зв’язків у інших сферах.

Відповідаючи на запитання студентів, Ян Пєкло розповів про те, що нині в Ягелонському, Варшавському та деяких інших польських університетах створено кафедри україністики, а також про можливості академічної співпраці польських та українських ВНЗ.

На завершення зустрічі ректор КПІ ім. Ігоря Сікорського академік НАН України Михайло Згуровський подякував Послу Республіки Польща за візит, зауваживши, що КПІ – один із перших українських університетів, які той відвідує, адже до виконання своєї місії в Україні приступив зовсім недавно. «У нашому університеті традиційно підтримуються дуже тісні зв’язки з багатьма вишами та науковими центрами Республіки Польща, – наголосив насамкінець ректор. – І я впевнений, що ці зв’язки будуть лише поглиблюватися і зміцнюватися».

x

Електронний кампус

Інформаційні ресурси

Викладачі КПІ

GitHub репозиторій