НАЗК допоможе розібратись з цим питанням і заповнити разом з вами розділ 9 декларації «Юридичні особи, трасти або інші подібні правові утворення, кінцевим бенефіціарним власником (контролером) яких є суб’єкт декларування або члени його сім’ї”».

Відповіді на ці та інші питання можна знайти в Базі знань НАЗК.

Найчастіше публічні службовці забувають задекларувати інформацію про юридичні особи, кінцевим бенефіціарним власником, яких є вони або члени їхніх сімей, через непрямий вплив, тобто через інше підприємство.

Наприклад, ви володієте підприємством “А” на 100%, яке, у свою чергу, є засновником на 60% підприємства “Б”. У розділі 9 декларації треба вказати відомості про обидва ці підприємства, оскільки розмір ваших часток у їх загальному статутному капіталі дозволяє впливати на їхню діяльність: прямий вплив - на діяльність підприємства “А” та непрямий - підприємства “Б” через підприємство “А”.

Важливо! Якщо ваше підприємство розташоване на тимчасово окупованій території України, відомості про нього підлягають декларуванню.

Якщо компанія не здійснює діяльності чи не отримує прибутку, навіть перебуває у стані банкрутства чи ліквідації, відомості про неї підлягають декларуванню до моменту внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань запису про припинення такої компанії або до моменту виключення вас із числа бенефіціарів.

Не забудьте задекларувати підприємства, зареєстровані за межами України.

! Якщо ви через війну втратили документи, скористайтесь функцією Реєстру декларацій “Дані для декларації”, за допомогою якої вам безкоштовно буде надана інформація з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань про підприємства, бенефіціаром якого ви є, у вигляді, адаптованому до форми полів декларації. Там також буде більшість необхідних даних для декларування і ви не забудете їх вказати (https://bit.ly/3myGX3M).