Знаєте, яких помилок найчастіше припускаються декларанти, коли заповнюють розділ 8 «Корпоративні права» декларації?

Замість того, щоб відобразити розмір частки (своєї чи члена сім’ї) в загальному статутному капіталі у грошовому вираженні, декларанти помилково вказують загальний розмір статутного капіталу підприємства, тип права - «спільна власність», зазначають інших співзасновників компанії, які не є членами сім’ї.

Важливо! Якщо ваше підприємство розташоване на тимчасово окупованій території України, відомості про нього підлягають декларуванню.

Якщо компанія не здійснює діяльності чи не отримує прибутку, навіть перебуває у стані банкрутства чи ліквідації, відомості про корпоративні права в ній підлягають декларуванню до моменту внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань запису про припинення такої компанії.

Не забудьте задекларувати корпоративні права у підприємствах, зареєстрованих за межами України.

Вартість частки у грошовому вираженні зазначається у гривнях та не заокруглюється до 1.

Якщо вартість частки та його відсоток від загального статутного капіталу визначити неможливо, у відповідних полях декларації оберіть позначку “Не застосовується”.

Відомості про акції в акціонерних товариствах зазначаються у розділі 7 “Цінні папери” декларації і не підлягають дублюванню у розділі 8 “Корпоративні права” декларації.

❗️Якщо ви через війну втратили документи, скористайтесь функцією Реєстру декларацій “Дані для декларації”, за допомогою якої вам безкоштовно буде надана інформація з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань про наявні у вас корпоративні права у вигляді, адаптованому до форми полів декларації.