28 березня в НТУУ “КПІ” відбулась Міжвузівська студентська науково-практична конференція “Innovations in Science and Engineering” («Нові досягнення в науці та техніці», робоча мова – англійська). Важливим є той факт, що англомовна конференція проходила саме в університеті «КПІ», який традиційно вважається визнаним центром формування технічної еліти суспільства.

Свої доповіді з тем спеціальності представляли студенти більшості факультетів КПІ, Національного авіаційного університету, Національного аграрного університету, Національного медичного університету ім. О.О.Богомольця, Київського національного університету технологій та дизайну, КНУ ім. Т.Шевченка, Києво-Могилянської академії та Національного педагогічного університету ім. Драгоманова. Працювало 7 секцій: загальнотехнічна, з проблем сучасних інформаційних технологій, фізика та математика сьогодні, з сучасних проблем у природничих науках та медицині, з нових напрямів у лінгвістиці та суспільних науках, з нових досягнень у науці та техніці.

Конференцію відкрив Л.Р.Слободян, заступник проректора з наукової роботи НТУУ «КПІ». Він підкреслив важливість проведення заходів такого рівня, нагадавши, що Україна заявила про свій намір стати рівноправним партнером у рамках Болонського процесу та здійснювати навчання відповідно до європейських стандартів володіння іноземними мовами. Привітала учасників конференції і декан ФЛ доц. Н.С. Саєнко. У своєму виступі вона наголосила, що студенти НТУУ «КПІ» готуються стати фахівцями у різних галузях науки, і вивчення іноземних мов є важливою складовою формування кваліфікованих фахівців України, конкурентоспроможних на загальноєвропейському ринку праці.

Хочеться відмітити, що кожен учасник отримав сертифікат про участь у конференції. Тож навіть ті, хто не зайняв призового місця, пішли не з порожніми руками.

Щодо об’єктивності членів журі, тут не виникало жодних сумнівів. До початку конференції судді отримали

зведені таблиці для визначення переможців та рейтингу учасників конференції. Для всебічної оцінки доповідей враховувались такі фактори, як чітке викладення матеріалу англійською мовою, активна участь у дискусії, вміння користуватись обладнанням для більш наочної презентації, доцільність доповіді. Але незважаючи на чітко визначені критерії, журі було дуже нелегко визначити переможців. Адже більшість студентів презентували доповіді на дійсно високому рівні, тому майже в кожній секції на призові місця претендували по декілька учасників. У результаті, замість передбаченої 21 грамоти було вручено 35. Назвемо тільки імена тих переможців, які зайняли перші призові місця: Валуйська Ганна (ФЛ), Баклаженко Микита (ФЛ), Кривенький Антон (ФЕА), Борисова Ганна (ІЕЕ), Смірнова Катерина (ТЕФ), Хорчев Олексій (ФМФ), Антоненко Артем (ФІОТ), Окініна Антоніна (ВПІ), Крижанівський Гліб, Крижанівська Ольга (НМУ ім. Богомольця), Недоступ Оксана (КНУТД).

Яка студентська конференція обходиться без вболівальників та справжніх опонентів? І наша не стала винятком. Майже всі учасники мали серйозні групи підтримки, що створювало не тільки дружню та невимушену атмосферу, а й сприяло запеклим дискусіям.

На заключному пленарному засіданні декан ФЛ Н.С.Саєнко привітала учасників конференції та урочисто вручила грамоти переможцям.

Усі учасники тепло прощалися до наступної весни, коли вони знову зустрінуться в нашому університеті на всеукраїнській студентській конференції для обговорення цікавих наукових проблем англійською, німецькою і французькою мовами.

May 17, 2007 || Автор: Л.В.Гурєєва, викладач ФЛ

Дата події