Уже традиційною стала для НТУУ “КПІ” міжвузівська студентська науково-практична конференція “Українська культура вчора, сьогодні, завжди”, яку проводить кафедра української мови, літератури та культури (зав. кафедри доцент О.П.Онуфрієнко).

З вітальним словом до учасників звернулася заступник голови правління Київської “Просвіти”, голова “Просвіти” Солом’янського району Зоя Яківна Голота, яка ознайомила студентів з історією товариства “Просвіта” і розповіла про велику культурологічну роботу, про видання словників, художніх творів та історичних праць. Урочистості і святковості заходу додало музичне привітання від студентів Національної музичної академії ім. П.І.Чайковського. Виступили Деркач Катерина і Чередниченко Вікторія (керівник – доцент Л.В.Дедюх). У їх виконанні прозвучав віночок українських ліричних пісень: М.Стецюк “Зажурилась при долині”, М.Лисенко “Дощик” та низка народних пісень.

У роботі конференції брали участь студенти Національного авіаційного університету. З доповідями виступили: Лілія Кобернецька (І курс) “Про двомовність в Україні”, Оксана Маляр (І курс) “Українська мова у студентському середовищі”, Сараєва (І курс) “Українська мова за межами України” (науковий керівник – професор, доктор філологічних наук Я.В.Януш).

Про ювілейні дати 2006 року і їх значення для сьогодення говорила доцент О.П.Онуфрієнко у своєму вступному слові. Серед важливих ювілейних дат: 150 років від дня народження І.Я. Франка, 145 років з дня смерті Т.Г.Шевченка, 135 років від дня народження Лесі Українки, 135 років від дня народження Василя Стефаника. Цим письменникам були присвячені роботи студентів Олени Крат (ФЛ) “Перекладацька майстерність І.Я. Франка”, Мациборко (ФЛ) “Модерне спрямування збірки “Зів’яле листя” І.Франка”, Галини Макоганюк (ФЛ) “Повість “Перехресні стежки” І.Франка та її місце в українській літературі”, Олександра Сподинського (ІЕЕ) “Буквар Т.Г.Шевченка”, Надії Заборовської (ФЛ) “Т.Г.Шевченко: духовна реалізація пророцтва”; Анни Ковальової (ФЛ) “Середньовічна легенда Дон Жуана у трактуванні Лесі Українки”; Юлії Несин “Експресіонізм В.Стефаника”. Окремі питання розвитку сучасної української мови, літератури та культури були висвітлені у доповідях Любові Стефанович (ФЛ) “Портрет етнічної моделі (на матеріалі української та англійської мов)”, Катерини Проценко (ФЛ) “Концепція української культури”, Ксенії Бугай (Комплекс “Нова освіта” НТУУ “КПІ”, ФЛ-22) “Б.Грінченко. Історія укладання словника”, Ярослава Ажнюка (ФПМ) “Етапи розвитку світової культури”.

Усі доповіді об’єднувало головне – небайдужість до розвитку українського слова, до збереження національної культурної спадщини.

Jun 19, 2006 || Автор: А.Ф.Нечипоренко, ст. викладач ФЛ