15 листопада у виставковій залі Педагогічного музею України відкрилася виставка "Двадцять кроків до зірок" (аерокосмічна освіта і наука – досягнення та перспективи). Її приурочено до відзначення 20-ї річниці незалежності України.

Свої проекти, розробки і досягнення демонструють на ній 26 вітчизняних підприємств, організацій, наукових центрів і громадських організацій. Попри те, що експонати містяться лише в одному залі, цікавих матеріалів там доволі багато – від спеціальної, історичної і науково-популярної літератури на космічну тематику до макетів космічних апаратів і систем, розроблених вітчизняними конструкторами, та описів перспективних розробок, над якими сьогодні працюють науковці. Метою виставки є не лише ознайомлення громадськості з сучасними досягненнями науки і техніки України в освоєнні повітряно-космічного простору та їх популяризація, але й формування у дітей та молоді цікавості до науково-дослідницької роботи в галузі авіації та космонавтики, підтримка їх перших успіхів на цьому шляху. Тож помітне місце займають на виставці стенди вищих навчальних закладів, які готують фахівців для аерокосмічної галузі нашої країни.

Один з лідерів у підготовці таких фахівців – Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут". На виставці його представляють два підрозділи: факультет авіаційних і космічних систем (ФАКС) і відділ авіації і космонавтики Державного політехнічного музею. На стендах – матеріали про піонерів авіа- і ракетобудування, які навчалися в КПІ, та їх перші конструкції, інформація про ті проекти, над якими сьогодні працюють науковці, аспіранти та студенти НТУУ “КПІ", та про напрями, за якими здійснюється нині підготовка фахівців на факультеті. Представлені тут, звісно, і книги з історії космічних досліджень і з теоретичних питань проектування систем і агрегатів для космічних  апаратів, авторами яких є працівники КПІ. Окремий стенд присвячений студентському мікросупутнику, над яким працюють студенти і аспіранти кількох факультетів та інститутів університету. Не загубилися серед експонатів стенди з кресленнями, виробами і малюнками давніх партнерів КПІ, які опікуються підготовкою зміни для вітчизняної науки, – Національного центру аерокосмічної освіти молоді України ім. А.М.Макарова (НЦАОМ), Малої академії наук та Українського молодіжного аерокосмічного  об'єднання "Сузір'я", яке цього року також відзначає своє двадцятиліття.

Виставка триватиме до лютого наступного року, тож кожен, хто цікавиться історією та перспективами космічних досліджень в Україні, має час ознайомитися з її експонатами.

Дмитро Стефанович

На фото: перший космонавт незалежної України Леонід Каденюк з представником Національного центру аерокосмічної освіти молоді України ім. А.М.Макарова Броніславом Лапідусом (ліворуч) і заступником декана факультету авіаційних і космічних систем Володимиром Кришталем (праворуч) біля стендів НТУУ «КПІ»

Дата події