Українська Асоціація з розвитку менеджменту та бізнес освіти (УАРМБО) за підтримки мережі Глобального договору і Міністерства освіти та науки України провела для викладачів вищих навчальних закладів Літній інститут за програмою "Інноваційні технології організації навчання у вищій школі" підготовку до викладання академічного курсу з дисципліни "Корпоративна соціальна відповідальність". Міністерство освіти та науки України рекомендовано вищим навчальним закладам з 1 вересня 2010 р. введення академічного курсу "Корпоративна соціальна відповідальність бізнесу" в навчальні плани підготовки фахівців з напрямів "Економіка і підприємництво" та "Менеджмент і адміністрування". На доручення Міністерства освіти і науки України Робоча група з розробки навчально-методичного забезпечення дисципліни розробила програму курсу для різних циклів навчання і комплект відповідних навчально-методичних матеріалів.

Навчальна дисципліна "Корпоративна соціальна відповідальність" має за мету ознайомити майбутніх фахівців із загальними закономірностями взаємодії бізнес-середовища та суспільства, з побудовою взаємовідносин в управлінні організаціями, сформує базові знання з теорії та практики корпоративної соціальної відповідальності(КСВ) та сприятиме набуттю відповідних професійних компетенцій у формуванні соціально-відповідальної поведінки людини та суб'єкта господарювання.

membersЗа допомогою яких інструментів зробити новий навчальний курс практично орієнтованим? Як дотриматись логічного зв’язку між різними дисциплінами? Які форми позааудиторної діяльності сприяють формуванню компетенцій у галузі соціальної відповідальності? Як реалізація принципів КСВ впливає на формування репутаційного капіталу підприємств? Як ефективно підключити бізнес до вирішення таких завдань? Учасники Літнього інституту отримали відповіді на ці запитання від тренерів, які мають багаторічний досвід в управлінні змінами у ВНЗ і тренінгових проектів для бізнесу, а також від представників українських компаній та експертів у галузі КСВ.

Проведений захід допоможе викладачам ВНЗ у визначенні проблематики для розвитку бази власних наукових досліджень, практичної підготовки студентів, а також у зорієнтуванні випускників на нові виклики у працевлаштуванні. Представники соціально відповідального бізнесу в Україні мали нагоду поширити свій досвід щодо використання ефективних форм соціальної відповідальності та зробити свій внесок в удосконалення навчальних програм з КСВ.

Під час заходів в Літньому інституті відбувся діалог "освіта-бізнес" з метою налагодження конструктивної співпраці щодо удосконалення навчальних програм та навчально-методичного забезпечення дисципліни "КСВ" і наповнення їх практичним змістом, формування у ВНЗ нового покоління майбутніх фахівців економічного профілю, обізнаних з теорією та сучасними практиками КСВ. Окремо варто підкреслити, що у процесі обговорення проблематики КСВ стали відкритими можливості в активізації наукових досліджень нової соціально-економічної сфери.

Місцем проведення організаторами було обрано м. Черкаси. Навчальні заняття проводилися у приміщеннях Східноєвропейського університету економіки і менеджменту. Гостинність господарів у літній період, сучасне облаштування конференц-залу створило приємний мікроклімат упродовж тижня роботи Літнього інституту. Комфорт учасникам забезпечував готельно-бізнесовий комплекс "Апельсин" з прекрасними готельними номерами та смачними сніданками, вишукані та водночас поживні страви української кухні університету, транспортування (перевезення) учасників на чималу відстань від готелю до університу. Напружена багатогодинна робота щодень вимагала поновлення фізичних сил викладачів, які підживлювалися у культурно-спортивних заходах: прогулянках по привітному узелененому місті Черкаси, ранішніх та вечірніх купаннях у Дніпровій воді, відвідуваннях двох вистав Черкаського академічного музично-драматичного театру ім. Т. Шевченка і кінозалу з переглядом нового фільму. Головною подією для гостей Черкащини стала екскурсія з відвідуванням місць культурної спадщини України.

Висока організація заходу стала можливою завдяки особистої участі керівництва Літнього інституту: Голови Ради УАРМБО Ушакової Ніни Миколаївни, виконавчого директора УАРМБО Горохової Людмили Петрівни, ректора Східноєвропейського університету економіки і менеджменту Казарінової Наталії Леонідівни. Учасники Літнього інституту в заключній частині заходів під час підведення підсумків роботи щиросердно висловлювали подяку організаторам за чудову організацію та насичену програму навчання викладачів ВНЗ.

У Літньому інституті учасниками стали 37 викладачів, представників 23 вищих навчальних закладів України та університету з Мінську (Білорусь). Серед учасників були і представники НТУУ "КПІ". За результатами роботи слухачі Літнього інституту УАРМБО-2010 отримали Сертифікати учасників, що надають право на викладання нової для ВНЗ дисципліни "Корпоративна соціальна відповідальність".

Організатори та спонсори Літнього інституту:

Summer InstituteУкраїнська Асоціація з розвитку менеджменту та бізнес-освіти (УАРМБО) – громадська незалежна організація (створена 11 липня 2002 р.). Асоціація складається з 45 найбільш активних вищих навчальних закладів з усіх регіонів України, що ведуть підготовку кваліфікованих фахівців-управлінців для сучасної ринкової інфраструктури. Асоціація співпрацює з бізнес-сферою, міжнародними організаціями та іншими освітніми асоціаціями. УАРМБО є експертним центром, який просуває передові ідеї в галузі освіти; механізми взаємодії ВНЗ, що забезпечують їхній розвиток та комунікації; взаємодію з бізнес-середовищем; експертні рекомендації; участь у розробці концептуальних документів з менеджмент- та бізнес-освіти. Асоціація проводить конференції, семінари, майстер-класи, круглі столи, інститути (школи) професійного розвитку та викладацької майстерності, наукові та соціологічні дослідження, розробляє і здійснює освітні проекти, підтримує інформаційний портал. Керіівник – Ушакова Н.М., Голова Ради УАРМБО, професор, керівник Робочої групи МОН України з розробки матеріалів навчальної дисципліни "Корпоративна соціальна відповідальність" для економічних напрямів підготовки фахівців з вищою освітою, експерт з розвитку педагогічної майстерності викладачів ВНЗ, організації навчального процесу, нормативної бази та стандартів вищої освіти, науково-методичного забезпечення навчального процесу.

Захід проводився за підтримки мережі Глобального договору в Україні

gcnuГлобальний договір – мережа Глобального договору (ГД) в Україні, розпочала своє існування у 2006 р., об’єднавши 34 компанії та організації. З того часу українська мережа розширилась до більше 150 членів і продовжує збільшуватись. Місією мережі Глобального договору в Україні є просування корпоративної соціальної відповідальності в Україні та поступ членів мережі у реалізації 10 принципів ГД через навчання, діалог, партнерство. Детаільніше про мережу Глобального договору в Україні: http://www.globalcompact.org.ua/ua.

Cхідноєвропейський університет економіки і менеджменту є першим вищим навчальним закладом у Черкаській області, який у 1992 році розпочав і продовжує підготовку фахівців з економіки та менеджменту всіх освітньо-кваліфікаційних рівнів. На даний час здійснюється підготовка фахівців із 12 спеціальностей, 9 з яких акредитовано за освітньо-кваліфікаційним рівнем "Магістр". Університет – це потужний науково-навчальний комплекс, до складу якого входять: Інститут менеджменту, Інститут економіки, Юридичний інститут, Інститут іноземних мов, Інститут міжнародної та післядипломної освіти, Коледж економіки і управління.

sponsorsКомпанія "Ернст енд Янг" є міжнародним лідером з аудиту, оподаткування і права, супроводу транзакцій і консультування та об’єднує 144 тисячі співробітників в усьому світі. В Україні компанія веде діяльність з 1991 р. В офісах "Ернст енд Янг" в Україні працюють понад 500 фахівців, які надають повний спектр послуг міжнародним і українським компаніям.

ЗАТ "Оболонь" – провідний національний виробник пива, безалкогольних і слабоалкогольних напоїв, мінеральної води. До складу корпорації входять головний завод у Києві та 9 підприємств у регіонах України. Основні бренди компанії: "Оболонь", Magnat, Hike premium, Zibert, "Десант", "Живчик", "Прозора". Компанія "Оболонь" – найбільший експортер пива з України. За підсумками 2009 р. частка компанії в експорті склала 80%. Продукція компанії експортується у 33 країни світу.

Університет банківської справи Національного банку України – потужний навчальний заклад нової формації. Авторським колективом університету створено перший в Україні навчальний підручник для ВНЗ "Корпоративна соціальна відповідальність". Підручник є важливим кроком у підготовчому періоді стосовно створення нової однойменної навчальної дисципліни в українській освіті.

Методичне забезпечення заходу створено за підтримки компанії "Ернст енд Янг"; Інституту лідерства, інновацій та розвитку; Університету банківської справи НБУ; Східноєвропейського університету економіки і менеджменту; ЗАТ "Оболонь".

Підготовлено Аллою Сингаївською за матеріалами Літнього інституту та УАРМБО

Дата події