Щотижнева газета "Київський політехнік"

Газета "Київський політехнік" видається з 21 квітня 1927 р. Редакція:

  • Головний редактор - Д.Л.Стефанович
  • Провідні редактори - В.М.Ігнатович, Н.Є.Ліберт

Адреса: Вул. Політехнічна, 14, корпус №16, кімната №126 (2-й поверх).
Телефон: (044) 204-85-95, дайджест Київського політехніку

Студентам – про матеріали майбутнього. Академічні читання в НН ІМЗ ім.Є.О. Патона

Однією із традицій, витоки яких пов’язані із діяльністю видатного вченого, інноватора, зварювальника, матеріалознавця академіка Є.О. Патона, ім’я якого носить Навчально-науковий інститут матеріалознавства та зварювання КПІ, є нерозривна єдність вчених КПІ з науковцями Інститутів НАН України

Студентський конкурс "Science and Technology of the XXI Century"

4 грудня 2024 року факультет лінгвістики КПІ ім. Ігоря Сікорського знов  став майданчиком для міжнародного наукового діалогу. Тепер – у межах організованої ним Міжнародної науково-практичної студентської онлайн-конференції та конкурсу наукових робіт "Science and Technology of the XXI Century" ("Наука та техніка ХХІ століття").

🎥 Унікальні бронеавтівки для ЗСУ

Після закінчення війни країна, на думку експертів, потребуватиме будівельників й архітекторів, інженерів й айтішників, працівників сфери транспорту й логістики та інших. Престиж інженерної професії – ступінь поваги до неї в суспільстві, – що останнім часом занепав, знову має зрости. Адже інженери – це в першу чергу творці нового, передового, націлені на прогрес у суспільстві. І приклад випускників КПІ ім. Ігоря Сікорського є підтвердженням цього.

Передові виробництва співпрацюють з КПІ. КЗ ПТО

Поглиблення співпраці між академічною спільнотою та виробничим сектором, поєднання освіти та індустрії для підготовки нової генерації інженерів сприяє їхньому майбутньому працевлаштуванню на сучасних виробництвах з можливістю подальшого навчання та розвитку, з гідною заробітною платнею й широкими кар'єрними перспективами.

Професор Володимир Огієвський: людина, яка стояла біля джерел Українського радіо

16 листопада 2024 року ми відзначили 100-річний ювілей Українського радіо. Саме цього дня 1924 року вийшла в ефір перша його програма. Це був радіоконцерт квартету скрипалів імені Війома. Його транслювала перша українська радіомовна станція, яку група українських інженерів і техніків під керівництвом викладача Київського політехнічного інституту Володимира Огієвського обладнала в Харкові – тодішній  столиці України.

Різдвяна мандрівка в музеї

Музей Історії міста Києва вкотре приємно здивував відвідувачів. Цього разу святковою різдвяно-новорічною експозицією. Виставка відтворює атмосферу старого Києва початку ХХ ст. у період Різдва і Нового року, де поєдналися народні традиції з модними європейськими віяннями. Тож відвідувачі можуть помандрувати у часі найцікавішими локаціями передсвяткового міста.

У бібліотеці КПІ став до праці власний Прометей

Нещодавно ШІ почав працювати і в Науково-технічній бібліотеці КПІ. Про те, що він там робитиме і вже робить, розповіла "КП" директорка бібліотеки Євгенія Кулик. До речі, в Україні НТБ ім. Григорія Денисенка стала першою бібліотекою, що впровадила в свою діяльність таку технологію.

Євгенія Бегічева. У полоні таланту

Студентська душа вимагає самовираження у творчості. Адже саме у мистецтві людина знаходить і нові знання, і відповіді на життєво важливі питання, і заспокоєння від повсякденної метушні, і душевну насолоду. Навіть у наш непередбачуваний військовий час.  А ось і яскравий тому доказ.

Видатні київські медики: повернення із забуття

Володимир Бец, Євген Афанасьєв, Карл Трітшель, Олександр Яценко, Теофіл Яновський. Напевно, якби не ілюстрація, далеко не всі читачі "Київського політехніка" одразу б згадали, що це прізвища видатних лікарів, які колись працювали в Києві.

Підписка на Київський політехнік