19 квітня Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут» відвідав професор Технічного університету м.Мюнхен, космонавт Федеративної республіки Німеччина Ульрих Вальтер. Ректор НТУУ «КПІ» Михайло Згуровський ознайомив гостя з історією та сьогоднішнім днем університету. Ульрих Вальтер також оглянув експозицію Державного політехнічного музею НТУУ «КПІ», особливу увагу приділивши, звичайно, його Відділу авіації і космонавтики ім. І.І.Сікорського.
Після першого знайомства космонавт ФРН був запрошений до Зали Вченої ради, де відбулося урочисте засідання Вченої ради НТУУ «КПІ». Основним питанням його порядку денного було вручення Ульриху Вальтеру диплому «Почесного доктора ФАКС НТУУ «КПІ». Цього звання професор Технічного університету м.Мюнхен Ульрих Вальтер удостоєний за рішенням Вченої ради факультету авіаційних і космічних систем у березні цього року.
«Це надзвичайно важлива подія в житті нашого університету, – зауважив під час церемонії ректор НТУУ «КПІ» Михайло Згуровський. – Я впевнений, що вона слугуватиме поглибленню взаєморозуміння між нашими народами та розширенню їхньої співпраці, справі науки і прогресу».
Довідково: Ульріх Вальтер народився в 1954 році. Вивчав фізику і отримав докторський ступінь у галузі фізики твердого тіла в Університеті м.Кельн. Провів рік як запрошений вчений в Аргонській національній лабораторії (Чикаго, США) і рік в Університеті Каліфорнії (Берклі, США). У 1987 році був зарахований до німецької команди астронавтів, у 1993 році як інженер-дослідник здійснив космічний політ на Шатлі Spacelab (місія Д-2), де провів 89 наукових експериментів. У 1994 - 1998 роках керував розробкою «Німецького архіву супутникових даних» при німецькому аерокосмічному центрі в Оберпфаффенхофені. Нині професор аерокосмічної інженерії в Технічному університеті м. Мюнхен (ФРН).
Викладає, досліджує і розробляє космічні технології для супутникових систем, зокрема, для роботизованого використання. Займається також дослідженнями в галузях системних технологій (системного моделювання та оптимізації), пілотованих космічних систем (системи життєзабезпечення та використання космічних ресурсів) і фізикою високошвидкісних імпульсів (аналіз та моделювання мікрометеоритних ударів). Є автором п’яти книг і більш як 80 наукових публікацій та численних науково-популярних статей про освоєння космосу. З 1998 року співпрацює з німецьким телебаченням, з січня 2011 року веде програму «По дорозі в космос з Ульрихом Вальтером» а також інші науково-популярні програми на Національному географічному каналі.