Нагадуємо про заборону тютюнопаління в закладах освіти та необхідність дотримання нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки та Правил внутрішнього розпорядку університету.
Про шкоду паління знають усі. Про те, що куріння вбиває, попереджають написи на кожній пачці сигарет. Майже кожен ще у шкільному віці чув про шкоду нікотину, що тютюновий дим – сильний канцероген, що серед хворих на рак легень 90 % – курці.
Тютюн до Європи привіз Христофор Колумб. Спочатку тютюну приписували цілющі властивості, але у XVII сторіччі в Туреччині, Англії та Росії були прийняті закони, які передбачали суворі покарання людей, що палили тютюн.
Щорічно з 1977 року за ініціативою Міжнародного союзу боротьби з раком у третій четвер листопада проводиться День некуріння. Цього року День некуріння випав на 19 листопада.
До ХІІІ століття людині були відомі лише дев’ять хімічних елементів: сім металів – золото, срібло, мідь, олово, залізо, свинець і ртуть, а також два неметали – сірка й вуглець.
“Тютюнова пандемія – це заразне захворювання, яке передається через рекламу, через приклад курців і через дим, дії якого піддаються некурці, особливо діти” Гру Харлем Брундтланд, генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров’я, 1999 р.
За статистикою, від хвороб викликаних тютюнопалінням, у світі за рік помирає 3 млн. людей, в Україні – 110 тис., у Києві – близько 5,5 тис. Кожні десять секунд від паління вмирає людина, вбиваючи сама себе.
Достатньо перерахувати лише деякі факти, щоб розумна людина переконалася в необхідності відмови від паління. По-перше, приблизно 25% курців помирають від раку, серцево-судинних захворювань чи інсульту.