Наша газета вже повідомляла, що на засіданні Вченої ради, яке відбулося на початку грудня, диплом Почесного винахідника НТУУ “КПІ” було вручено Анатолію Кириловичу Скуратовському – доценту кафедри лазерної технології, конструювання машин та матеріалознавства ММІ. Напрям його наукової діяльності – стандартизація та уніфікація методів розрахунків вузлів машин та дослідження трибологічних властивостей нових конструкційних композиційних матеріалів. Творчий доробок складає десятки винаходів та патентів (понад 20 зі студентами), з яких більшість впроваджені в промисловість зі значним економічним ефектом. Ось що розповів Анатолій Кирилович нашому кореспонденту.

“Кожна людина носить у собі омріяне майбутнє. Бути інженером я мріяв ще з дитинства. У моїй свідомості це асоціювалось з людиною, яка обдарована творчо мислити і творити щось нове. Це бажання привело мене до КПІ, і ось вже сорок п’ять років мого життя пов’язані з цим храмом науки.

Тут щаслива доля звела мене з людьми, які для мене стали взірцем, наставниками і однодумцями. У 1974 році я став працювати разом з доцентом М.С.Тривайло (який недавно був удостоєний почесного звання “Заслужений винахідник України”) над створенням державних стандартів та методик розрахунків для машинобудування. Михайло Семенович – вже тоді досвідчений і невгамовний винахідник, який прийшов в КПІ з величезним виробничим досвідом роботи – став для мене першим учителем з винахідництва, а надалі – наставником і співавтором.

Тоді ж я також мав можливість спілкуватись, радитись та співпрацювати з відомим фахівцем у галузі затискних пристроїв – він заснував наукову школу із синтезу та аналізу затискних механізмів металорізальних верстатів – професором Ю.М.Кузнєцовим, який був удостоєний почесного звання “Заслужений винахідник СРСР”. Я також мав можливість переймати досвід у професора В.М.Марчевського, який недавно за розробку нових технологій та устаткування для сушіння продуктів у харчовій промисловості був удостоєний почесного звання “Заслужений винахідник НТУУ “КПІ”.

З великою радістю я сприйняв звістку про те, що почесного звання “Заслужений винахідник НТУУ “КПІ” був удостоєний також доцент І.О.Мікульонок. Адже це наш колишній студент – я викладав у нього «Деталі машин».

І на нашій кафедрі, і в інституті, ми прагнемо впроваджувати наші винаходи в навчальний процес з метою ознайомлення студентів з досягненнями науки. Це сприяє підвищенню якості підготовки інженерів. Наші розробки ми із задоволенням передавали також для створення навчальних фільмів на Київській студії науково-популярних фільмів.

Незаперечним є те, що академічні і навчальні інститути повинні тісно співпрацювати. Наша спільна наукова діяльність з інститутами НАН Украіни в рамках Цільових комплексних науково-технічних програм дає можливість створювати нові композиційні матеріали і налагоджувати їх серійне виробництво.

Зрозуміло, що технічний прогрес у майбутньому будуть визначати нинішні студенти. Важливо, що в КПІ, який по суті вже є університетом дослідницького типу, створені всі умови для творчої діяльності і вдосконалення. Треба тільки не лінуватися, читати, цікавитися новинками своєї галузі, постійно поглиблювати свої знання.

Користуючись нагодою, хотів би поздоровити з Новим роком усіх наших чарівних жінок, співробітників та студентів і побажати їм міцного здоров’я, творчих успіхів, здійснення бажань!”

Dec 28, 2006 || Автор:Записав В.Ігнатович