Територія КПІ колись була військовим полем, поритим канавами без жодного деревця. На межі із теперішнім проспектом Перемоги проходив рів глибиною місцями понад 2 м. Майже одночасно з будівництвом навчальних корпусів та житлових будинків на території університету були створені дендропарк і парк площею близько 15 га.

Алеї парку з’єднували найближчі вулиці із навчальною та житловою зонами. Як правило, алеї обсаджувались деревами і чагарником. До нас дійшли і знаходяться в задовільному стані ясенева алея в східній частині парку, липова алея від четвертого корпусу до проспекту Перемоги, дубова алея в південній частині парку, каштанові алеї на проспекті Перемоги і біля першого корпусу.

фотографія території КПІ 1902 року

Цільні посадки від проспекту поступово переходили у ландшафт напіввідкритих і відкритих просторів біля корпусів. Це давало змогу органічно поєднати декоративні дерева і чагарники між собою й архітектурними спорудами, що створювало мальовничі краєвиди КПІ. Серед розмаїття дерев виділялися окремі гайки і групи: серед них з сосни, ялини, модрини.

Більшість рослин садили за типом лісових культур, тобто сіянцями віком 2-5 років. Сіянці були завезені з Фастівського лісництва: акація біла, клен сріблястий, берест, дуб звичайний, ясень, липа серцелиста, клен гостролистий, сосна, береза, ялина. Найбільш декоративними і рідкісними деревами і чагарниками поділився з КПІ Ботанічний сад Київського університету Святого Володимира. Краще за всіх прижилися модрина звичайна, дуб, ясен, клен сріблястий, липа.

Під час Великої Вітчизняної війни парк КПІ майже не постраждав.

друга світова війна і парк КПІ

В 2006-2008 році за проектом Інституту “УкрНДІінжпроект” Управлінням “Київзеленбуд” проведена реконструкція парку: знесено сухостійні і хворі дерева, де можливо, поновлено контури старих полян, насаджено нові дерева і чагарники, влаштовані газони. Це перетворило регулярний парк на регулярно-ландшафтний.

В дендрологічному довіднику «Парк КПІ» зібрано розповіді про найцікавіші рослини університетського парку, цікаві факти. Наведено план-схему кампусу, де позначено окремі дерева, варті уваги.

Фотографії парків КПІ