З нагоди відзначення столітнього ювілею видатного конструктора ракетно-космічної техніки Володимира Челомея (17 (30) червня 1914 – 8 грудня 1984 р.) в НТУУ «КПІ» відбулася церемонія покладання квітів до його пам’ятника.
Погруддя Володимира Миколайовича Челомея встановлено на Алеї видатних учених і конструкторів, які навчалися чи працювали в Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут».
У церемонії покладання квітів узяли участь Голова Національного космічного агентства України Юрій Алексєєв, народний депутат України VI скликання, президент Малої академії наук України член-кореспондент НАН України Станіслав Довгий, ректор НТУУ «КПІ» академік НАН України Михайло Згуровський, ректор НАУ професор Сергій Кулик, проректор з наукової роботи НТУУ «КПІ» академік НАН України Михайло Ільченко, проректор з міжнародних зв'язків НТУУ «КПІ» член-кореспондент НАН України Сергій Сидоренко, ветерани космічної галузі, співробітники Державного політехнічного музею при НТУУ «КПІ» та інші.
Академік АН СРСР, дійсний член Міжнародної академії астронавтики, професор МВТУ ім. Баумана. Двічі Герой Соціалістичної Праці, лауреат Ленінської і трьох Державних премій СРСР Володимир Миколайович Челомей навчався на авіаційному факультеті Київського політехнічного інституту (1932 р.) і в Київському авіаційному інституті, відкритому 1933 року на базі цього факультету. Саме в роки навчання він остаточно сформувався як особистість, інженер і вчений. Створив пульсуючий повітряно-ракетний двигун (ПВРД), який встановлювався на низці літальних апаратів. Як головний конструктор ОКБ-52 В.Челомей розробив корабельну крилату ракету зі складаним крилом, що дозволило розміщувати її в малогабаритних контейнерах, у т.ч. і на підводних човнах. Під його керівництвом у 1944-1954 рр. створено кілька типів крилатих ракет з ПВРД. У другій половині 1960-х рр. Челомей виконав опрацювання ракетоносія і космічного корабля для польоту на Місяць, а також пробний проект для експедиції на Марс. У СРСР був першим, хто висунув і намагався реалізувати ідею боєголовок, що розділяються. Під керівництвом Челомея розроблені ракетоносії та штучні супутники Землі «Протон», «Політ», «Космос-1267», орбітальні станції «Салют».
- See more at: http://kpi.ua/node/8738#sthash.9xIKbCRN.dpuf