Кирпичов Віктор Львович

Віктор Львович Кирпичов (26.09[08.10].1845, Санкт-Петербург - 20.10.1913, Санкт-Петербург) - заслужений професор, один з найвидатніших учених-механіків, талановитий інженер і педагог, організатор вищої технічної освіти та відомий громадський діяч, засновник і перший директор Київського політехнічного інституту (1898-1902), завідувач кафедри опору матеріалів (1898-1903). Почесний член Російського технічного товариства, засновник і голова Південноросійського товариства технологів, у подальшому - почесний його член (1895-1898).

Кирпичови: дивовижна родина

Перший ректор КПІ Віктор Львович Кирпичов був представником родини, що подарувала людству цілу династію вчених, які зробили вагомий внесок у розвиток науки і техніки.

Кирпичов В.Л. Завдання вищої технічної освіти

Першого директора КПІ Віктора Львовича Кирпичова в різноманітних довідниках коротко характеризують так: учений-механік, інженер і педагог, організатор вищої технічної освіти, засновник і перший директор Харківського технологічного інституту, засновник і перший директор Київського політехн

До 175-річчя від дня народження першого ректора КПІ

Віктор Львович Кирпичов народився 26 вересня (8 жовтня) 1845 року у маєтку Бардіно на Псковщині (Росія) у сім'ї інженера-підполковника Лева Матвійовича Кирпичова, викладача математики Миколаївського інженерного військового училища (Санкт-Петербург).

Наукова школа механіків КПІ

Започаткування наукової школи механіків безпосередньо пов'язано зі створенням у Київській політехніці кафедри опору матеріалів.

В.Л. Кирпичев. Значение фантазии для инженеров

100 років тому в журналі “Известия “Киевского политехнического института Императора Александра ІІ” (1903 р., книга III, стор. 7–25) було опубліковано текст промови першого ректора КПІ В.Л. Кирпичова на незвичну для технічного навчального закладу тему: “Значение фантазии для инженеров”. Думки, висловлені в ній, і сьогодні сприймаються з інтересом – щось подібне нечасто пишуть чи говорять останнім часом. Пропонуємо увазі читачів скорочений текст цієї промови. Думаємо, знайомство з нею буде для політехніків приємним, цікавим і корисним.

1898-1904: Початок занять в інституті - матеріальна база та організаційна структура

Заняття в інституті розпочалися 1 вересня 1898 р. [6, с. 4] у приміщенні, збудованому для комерційного училища (вул. Воровського, 24), яке на рік взяв в оренду інститут. До початку наступного навчального року вже було споруджено хімічний павільйон і механічні майстерні.

Промова першого директора КПІ В.Л.Кирпичова на урочистому відкритті КПІ 31 серпня 1898

Vivat, crescat, floreat! Милостивые государи! ... Политехнический институт есть высшее учебное заведение, назначенное для подготовления инженеров, т. е., как показывает самое название, людей гения, способных придумывать и устраивать новое.

Пам’ятник Віктору Кирпичову

Пам’ятник першому директору (ректору) КПІ професору Кирпичову В.Л. перед головним корпусом університету. Бронзове погруддя вченого встановлено на високому квадратному п'єдесталі з червоного граніту.

Підписка на Кирпичов В.Л.