19 лютого у Центрі культури і мистецтв НТУУ «КПІ» пройшла офіційна церемонія відкриття фінальної частини національного етапу міжнародного конкурсу науково-технічної творчості школярів «Intel ISEF» (Intel International Science and Engineering Fair) – найбільшого в світі щорічного міжнародного фестивалю творчих робіт юних дослідників і винахідників.

Національний конкурс проводиться в два тури. Перший проходив з 1 жовтня по 25 грудня. На ньому було проведено реєстрацію учасників і відбір проектів для участі у національному фіналі. На другому, фінальному, який триватиме до 22 лютого, організовано виставку цих проектів, проводитиметься їх постерний (стендовий) захист і визначатимуться учасники, які представлятимуть Україну на Всесвітньому фіналі «Intel ISEF». Переможців Всесвітнього фіналу неофіційно вважають лауреатами «Малої Нобелівської премії для школярів», а їх визначення й церемонія нагородження традиційно проводиться у США (цього року – у місті Фенікс, штат Аризона).

Конкурс проходить під патронатом Національної академії наук України, Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, Київської міської державної адміністрації та Головного управління освіти та науки м. Києва, Київської Малої академії наук учнівської молоді. Організатор національного етапу конкурсу – Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут». Безпосередньо опікуються організацією заходу викладачі, співробітники і студенти Фізико-технічного інституту НТУУ «КПІ».

Титульний генеральний спонсор конкурсу – всесвітньо відома корпорація «Intel». Спонсорами національного етапу конкурсу виступили також Благодійна фундація України «Відкриті серця», АТ «Брокбізнесбанк», компанії «Verbatim», «GlobalLodgic», «Epson», «ZyXEL», «FreshTel» і Міжнародний університет фінансів.

Церемонії відкриття передувала демонстрація проектів конкурсантів. Роботи ці розподілені по категоріях – «Математичні науки», «Фізика та астрономія», «Комп’ютерні науки», «Інженерія» та «Енергетика». Особливістю цьогорічного конкурсу є те, що більшість проектів присвячена розв’язанню дійсно нагальних проблем. Така вимога – одна з найважливіших при визначенні переможців не лише національного, але й всесвітнього етапу «Intel ISEF». Так, скажімо, у номінації «Інженерія» автори двох проектів представили власні рецепти подолання справжньої біди багатьох міст України – небезпечних для їх жителів бурульок та надактуальній для комунальників темі ощадливого використання теплової енергії Після певної адаптації до можливостей вітчизняних комунальних служб ці проекти цілком могли б бути реалізованими і запрацювати на користь територіальних громад.

Не менш злободенною, в усякому разі, для столиці, є й розробки щодо картографування шумового забруднення одного зі столичних районів та дослідження існуючих методів оптимізації дорожнього руху з врахуванням його впливу на довкілля, впровадження яких могло б забезпечити вихідну інформацію для прийняття управлінських рішень щодо управління транспортними потоками відповідними підрозділами міської влади.

Звісно, учасники конкурсу представили на розсуд журі й розробки, які на перший погляд можуть видатися дещо фантастичними. Наприклад, увагу багатьох присутніх привернув проект планетоходу - роверу для роботи в умовах малої гравітації та нестабільного зворотного зв’язку. Робота його прототипу, до речі, дуже сподобалася операторам телеканалів, які прийшли на відкриття. І хоча автор планує, що його ровер працюватиме в космосі, він цілком приданий і для використання на Землі – скажімо, в умовах високої радіації, де людина працювати просто нездатна.

І це лише кілька прикладів з великого переліку робіт, які вже сьогодні могли б послужити на благо наших співвітчизників. Розробок, які є яскравим свідченням таланту і серйозного ставлення до проблем своєї країни з боку конкурсантів.

Тож влучно сказав директор Фізико-технічного інституту НТУУ «КПІ» Олексій Новіков, вітаючи учасників та їх наукових керівників на церемонії відкриття конкурсу: «Ми впевнені, що для участі у Всесвітньому фіналі у Феніксі будуть відібрані найдостойніші. Однак рівень проектів цього року настільки високий, що я можу лише поспівчувати журі, якому доведеться обирати з цих робіт кращі».

Усього ж цьогоріч на конкурс надійшло понад 800 робіт школярів з 20 регіонів України, з яких для участі у фіналі журі відібрало 230 проектів. Тематика їх дуже різноманітна, а рівень є надзвичайно високим. І якщо б біля стендів не стояли їхні юні автори, інколи важко було б повірити, що запропонували деякі ідеї та способи втілення їх у життя не досвідчені інженери та дослідники, а підлітки, які ще долають шкільну премудрість. Тож цілком ймовірно, що 22 лютого журі національного етапу конкурсу визначить не лише його переможців, але й майбутніх наших лауреатів «Малої Нобелівської премії».

В НТУУ «КПІ» стартував заключний тур конкурсу «Інтел-Техно Україна 2013» В НТУУ «КПІ» стартував заключний тур конкурсу «Інтел-Техно Україна 2013» В НТУУ «КПІ» стартував заключний тур конкурсу «Інтел-Техно Україна 2013» В НТУУ «КПІ» стартував заключний тур конкурсу «Інтел-Техно Україна 2013» В НТУУ «КПІ» стартував заключний тур конкурсу «Інтел-Техно Україна 2013» В НТУУ «КПІ» стартував заключний тур конкурсу «Інтел-Техно Україна 2013» В НТУУ «КПІ» стартував заключний тур конкурсу «Інтел-Техно Україна 2013» В НТУУ «КПІ» стартував заключний тур конкурсу «Інтел-Техно Україна 2013» В НТУУ «КПІ» стартував заключний тур конкурсу «Інтел-Техно Україна 2013» В НТУУ «КПІ» стартував заключний тур конкурсу «Інтел-Техно Україна 2013» В НТУУ «КПІ» стартував заключний тур конкурсу «Інтел-Техно Україна 2013» В НТУУ «КПІ» стартував заключний тур конкурсу «Інтел-Техно Україна 2013» В НТУУ «КПІ» стартував заключний тур конкурсу «Інтел-Техно Україна 2013»

[анонс – 19.02.2013] Національний фінал конкурсу науково-технічної творчості Intel-Техно Україна 2013

19 лютого о 15-30 у Центрі культури і мистецтв НТУУ «КПІ» відбудеться офіційне відкриття фінальної частини національного етапу міжнародного конкурсу науково-технічної творчості школярів Intel International Science and Engineering Fair (Intel ISEF) – найбільшого в світі щорічного міжнародного фестивалю творчих робіт юних дослідників і винахідників. Церемонії відкриття передуватиме демонстрація проектів учасників конкурсу, яка розпочнеться о 13-00.

Національний конкурс проводиться в два тури. Перший проходив з 1 жовтня по 25 грудня. На ньому було проведено реєстрацію учасників і відбір проектів для участі у національному фіналі. На другому, фінальному, – з 19 по 22 лютого пройде виставка цих проектів, буде організовано їх постерний (стендовий) захист і обрані переможці, які представлятимуть Україну на Всесвітньому фіналі Intel ISEF, який відбудеться в травні у США (м.Фенікс).

Цього року на конкурс надійшло понад 800 робіт школярів з 20 регіонів України. Для участі у фіналі журі відібрало 210 проектів.

Роботи конкурсантів розподілені по п’яти категоріях: «Математичні науки», «Фізика та астрономія», «Комп’ютерні науки», «Інженерія» та «Енергетика».

Конкурс проводиться під патронатом Національної академії наук України, Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, Київської міської державної адміністрації та Головного управління совіти та науки м. Києва, Київської Малої академії наук учнівської молоді. Організатор національного етапу конкурсу – Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут».

Титульний генеральний спонсор конкурсу – всесвітньовідома корпорація «Intel». Спонсорами національного етапу конкурсу виступили Благодійна фундація України «Відкриті серця», АТ «Брокбізнесбанк», компанія «Verbatim», компания «Epson».

Торік у день відкритого відвідування виставки робіт-конкурсантів з ними ознайомилися більше 2000 школярів, студентів, інженерів, учителів і викладачів ВНЗ.

Підбиття підсумків національного етапу конкурсу і визначення його переможців – 22 лютого (початок об 11-30).

У жовтні 2012 р. традиційно стартував конкурс для учнів загальноосвітніх навчальних закладів України «Intel-Технo Україна» - національний етап міжнародного конкурсу науково-технічної творчості школярів Intel ISEF (International Science and Engineering Fair).

Метою Конкурсу є всебічна підтримка обдарованої молоді України в сприянні активізації та модернізації змісту науково-дослідницької, пошукової, експериментальної та практичної діяльності учнівської молоді, впровадженні інноваційно-освітніх методів і технологій у навчальний процес.

Національний Конкурс проводиться у два етапи:

І етап: 1 жовтня – 25 грудня 2012 р. – реєстрація та відбір учасників на підставі наданих тез;

ІІ етап: 19 - 22 лютого 2013 р. - постерний захист наукових робіт у форматі інтерв’ю з журі. Категорії Конкурсу: Математичні науки, Фізика та Астрономія, Комп'ютерні науки, Інженерія та Енергетика.

Конкурс організовано та проводиться на базі Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут». Переможці Національного туру будуть визначені журі і отримують право представляти свої проекти на Всесвітньому фіналі подібних проектів Intel ISEF, який пройде з 12 по 17 травня у м. Фінікс (Арізона, США). Роботи фіналістів оцінюватимуть вчені із світовим ім’ям, у тому числі – лауреати Нобелівської премії.

Дата події