Бібліотека – для студентів, викладачів, читачів і користувачів, – такий основний девіз у нашого шановного ювіляра директора НТБ НТУУ «КПІ» Дригайла Василя Герасимовича, якому 1 березня 2007 року виповнилось 70 років.
Завжди зібраний, як кажуть в повній бойовій готовності, він вже о 8-й ранку у своєму робочому кабінеті, двері якого завжди гостинно відчинені для відвідувача будь-якого рангу.
Василь Герасимович уособлює в собі людину, яка живе працею, дихає нею. Він мобілізує колектив бібліотеки і дає добро на працю, акцент – не розхолоджуватись. У повсякденній багатогранній праці бібліотеки виникає багато різних складних ситуацій, і кожен працівник бібліотеки може вільно і спокійно потрапити до кабінету директора (незалежно від днів і годин прийому) і отримати вичерпну відповідь, фахову консультацію і пораду.
Вимогливість до себе і до підлеглих, доведення розпочатої справи до її логічного завершення – теж справа честі, основне кредо Василя Герасимовича. Працелюбність і працездатність, високий професіоналізм, любов до книги і до людей – ці риси найповніше втілені в особі Василя Герасимовича.
Талант керівника й організатора, глибокого знавця основ управління бібліотекою, наукової організації її роботи, технологічних процесів, опора на колектив однодумців допомогли Василю Герасимовичу вивести нашу бібліотеку на рівень передових бібліотек у нашій державі й за кордоном.
Василь Герасимович є автором і співавтором наукових видань, бібліографічних, навчально-методичних посібників, довідників, виданих на Україні, в Росії, серед яких «Основы управления библиотекой высшего учебного заведения», «Научная организация труда в библиотеке», «Организация работы библиотеки», «100 років науково-технічній бібліотеці НТУУ «КПІ» ім. професора Г. І. Денисенка», «Провідні бібліотеки України. 2006-2007», публікується в періодичних виданнях.
Він – учасник багатьох зарубіжних, а також у рамках СНД, міжнародних конгресів і конференцій в Криму, Російській Федерації, Республіці Білорусь, Болгарії, Німеччині, Швеції, Норвегії, інших країнах, де виступав з доповідями, вів круглі столи, секції з питань впровадження новітніх інформаційних технологій в практику роботи бібліотек.
Василь Герасимович користується заслуженим авторитетом серед бібліотечної громадськості: обирався президентом Української бібліотечної асоціації, редагував і видавав інформаційний листок «Бібліотекар України», на сторінках якого піднімались важливі питання розвитку бібліотечної справи в державі. Він є членом науково-методичної бібліотечної комісії при МОН України, його прізвище занесено до міжнародного довідника «Who is who in the world» («Хто є хто у світі»).
Заслуги Василя Герасимовича достойно оцінені. Йому присвоєні почесні звання «Заслужений працівник культури України», «Відмінник освіти України», він нагороджений медалями «В память 1500-летия Киева», «Ветеран труда», почесною відзнакою «Золота відзнака гонорова» Головної технічної організації Польщі за розвиток зв’язків з бібліотеками польських технічних вузів.
Василь Герасимович яскравий, талановитий, натхненний, творчо організований, стратег і тактик зустрічає свій ювілей у колі друзів, однодумців, колег по роботі.
Весь свій талант організатора, керівника, наставника, вчителя, педагога він віддає за покликом серця людям.
Єство моє – це батьківський поріг,
Єство моє – це материнські руки,
Єство моє – це я серед людей,
І дякую за це своїй я суті.
І за все це ми Вас любимо, дорогий Василю Герасимовичу, поважаємо, шануємо, міцного здоров’я і довгих плідних літ Вам бажаємо!